Technologia

Jak zlokalizować telefon z Androidem?

Znasz to okropne uczucie, gdy nie wiesz gdzie jest twój telefon? Może gdzieś go zostawiłeś? Może ktoś go ukradł? Nic dziwnego, że w takiej sytuacji jesteśmy zestresowani. Po pierwsze telefon to przedłużenie ręki, ponieważ zawiera narzędzia, które często służą nam do pracy. Po drugie, mamy zapisane tam wiele ważnych dla nas danych, zdjęcia z wakacji i numery telefonów do najważniejszych dla nas osób. W tym artykule odpowiemy na pytanie, jak zlokalizować telefon z system operacyjnym Android.

Jak zlokalizować telefon z systemem Android?

Menedżer urządzeń Android to narzędzie od Google, które pozwala na zlokalizowanie naszego telefonu oraz zarządzania nim zdalnie. Jest to odpowiednik aplikacji “Lokalizator” na system iOS. Aby je zainstalować należy wejść do sklepu Google Play, pobrać i zacząć instalację. Następnie uruchamiamy program i logujemy się na nasze konto Google. Następnie należy włączyć na stałe lokalizację GPS w telefonie za pomocą ikony w rozwijanym menu lub w ustawieniach telefonu. Możemy także skorzystać z lokalizacja telefonu przez przeglądarkę komputera. W tym celu wpisujemy w wyszukiwarkę hasło „Menedżer urządzeń Android” i wybieramy odpowiedni adres. Logujemy się za pomocą tego samego konta Google co na telefonie. Mamy do wyboru trzy ważne funkcje. Pierwsza z nich to zadzwoń – uruchomi ona dzwonek w telefonie. Druga to „zablokuj” – dzięki niej umożliwić potencjalnemu złodziejowi dostanie się do urządzenia. Trzecia to „wymaż” po jej wybraniu wszystkie dane z telefonu zostaną usunięte. Pamiętajmy, że plików w ten sposób usuniętych, nie da się w żaden sposób odzyskać. Przed skorzystaniem z tej opcji zastanów się dwa razy, czy nie lepiej zablokować telefon zdalnie.

W przypadku kradzieży telefonu bardzo ważny jest nas czas reakcji. W pierwszej kolejności powinniśmy zmienić hasło do konta Google, tak aby włamywacz nie miał dostępu do naszych mediów społecznościowych oraz mail. Następnie, jeśli mamy zainstalowane aplikacje bankowe na telefonie, powinniśmy poprosić bank o ich blokadę. Kod do telefonu często jest podobny do kodu do aplikacji bankowej dlatego jeśli złodziej złamał już tą pierwszą blokadę, będzie próbował dostać się do Twojego konta bankowego. Wystarczy zadzwonić do banku i poprosić o blokadę takiej aplikacji w taki sposób, aby nikt nie mógł z niego płacić, robić przelewów czy wypłacać gotówkę. Coraz więcej telefonów ma możliwość płatności za ich pomocą na przykład poprzez kody Blik czy Google Pay. DLatego tak ważna jest całkowita blokada wszystkich możliwości płatności dla ewentualnego złodzieja.

Rate this post

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close