Gadżety

Czy technologia może pomóc schudnąć?

Jeśli zapytałbyś mnie, aby rozgraniczyć technologię na kategorie, myślę, że cztery największe z nich to transport, rozrywka, sposoby zabijania się nawzajem i utrata wagi lub urządzenia do ćwiczeń fizycznych. Ale rozprzestrzenianie się gadżetów odchudzających niekoniecznie oznacza, że są one skuteczne. Czy technologia pomoże Ci pozbyć się tych niechcianych kilogramów?

Pytanie jest zbyt szerokie, aby można było udzielić prostej odpowiedzi. Niektóre technologie mogą być bardzo przydatne, jeśli chcesz schudnąć. Waga, na przykład, jest narzędziem w śledzeniu postępów – lub ich braku. Inne rodzaje technologii mogą nie spełniać obietnic złożonych przez producenta. Produkt, który twierdzi, że zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej w określonej części ciała, to produkt, który można zobaczyć ze sceptycyzmem – badania pokazują, że takie techniki redukcji miejscowej są w najlepszym razie minimalnie skuteczne.

Weźmy kategorię technologii odchudzania i podzielmy ją na podkategorie. Istnieją gadżety zaprojektowane, aby pomóc Ci ćwiczyć, takie jak bieżnie i maszyny do ważenia. Następnie istnieją urządzenia, które pomogą Ci śledzić spożycie kalorii i aktywność fizyczną. Istnieje również wiele gadżetów, które rzekomo pomagają schudnąć biernie. Te możemy pominąć jako „zbyt dobre, aby było prawdziwe„. Sprzęt do ćwiczeń może być potężnym narzędziem do odchudzania, jeśli jest używany prawidłowo i regularnie. Ale samo posiadanie maszyny do ćwiczeń nie da ci upragnionego ciała. Uzyskanie rezultatów będzie wymagało konsekwentnego wysiłku. Niektóre maszyny są proste w obsłudze – po zmontowaniu. Inne mogą wymagać posiadania trenera, który pokaże Ci właściwy sposób bezpiecznego i efektywnego korzystania z maszyny.

Zobacz:  Skórzane etui na telefon - jak wybrać modny i praktyczny prezent?

Podczas gdy urządzenia śledzące Twoją aktywność i pobór kalorii brzmią niepozornie, w rzeczywistości mogą pomóc Ci schudnąć więcej niż siłownia pełna sprzętu do ćwiczeń. Wynika to z faktu, że śledzenie tego, co jemy i ile ćwiczymy, jest zarówno motywacją, jak i łatwym sposobem zauważenia, dlaczego dana rutyna działa lub nie działa. Nie ma prawdziwego sekretu utraty wagi – jest to połączenie jedzenia odpowiedniej diety i uzyskania wystarczającej ilości ćwiczeń fizycznych. Urządzenia śledzące pomogą Ci dostosować posiłki i poziom aktywności, aby osiągnąć swój cel.

Wg ekspertów z planetafit.pl, warto wspomagać się nowoczesną technologią, ponieważ pomaga ona znacząco w monitorowaniu efektów oraz pozwala wyciągać trafniejsze wnioski i ulepszać nasze plany żywieniowe oraz treningowe.

Badanie opublikowane w American Journal of Preventive Medicine zachęciło uczestników do wzięcia udziału w sesjach grupowych, rejestrowania spożycia kalorii i regularnego angażowania się w umiarkowane ćwiczenia. Wyniki były wymowne – osoby, które uczestniczyły w sesjach i prowadziły dziennik były bardziej podatne na utratę wagi niż osoby, które tego nie zrobiły. Być może większa świadomość naszych wyborów pomaga nam wybrać najlepsze opcje i trzymać się planu odchudzania.

Zobacz:  Smartwatche - jakie są ich największe zalety oraz wady?

W końcu, gadżety tylko dają więcej opcji, aby zyskać formę. Nadal będziesz musiał wykonać resztę pracy samemu. Technologia śledzenia może dać Ci informacje potrzebne do utrzymania motywacji i uniknięcia wślizgiwania się w złe nawyki. Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem przed podjęciem diety i programu ćwiczeń. I upewnij się, że otrzymasz właściwą instrukcję dotyczącą wszelkich maszyn do ćwiczeń, których będziesz używać.

Rate this post

Podobne artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close