Oprogramowanie

Najczęstsze błędy podczas udziału w kursach online

Kursy online są obecnie bardzo popularne i nie ma wątpliwości, że oferują wiele korzyści w zakresie elastyczności, wyboru kursu itp. Ale kiedy bierzesz udział w jednym z tych kursów, istnieje wiele wspólnych pułapek, w które chcesz uniknąć. Niektórzy po prostu nie traktują kursu online z taką samą powagą, z jaką traktowaliby podobny kurs na uczelni wyższej. Inni wybierają niewłaściwy kurs, ponieważ po prostu nie zrobili odpowiedniego poziomu badań przy wyborze jego. Tak więc, oto tylko niektóre z najważniejszych błędów, których należy unikać, biorąc udział w kursie online.

Praca w pojedynkę.

Podczas gdy te kursy zachęcają do wielu niezależnych studiów, nie oznacza to, że musisz spędzać cały czas pracując samemu. Oczywiście, nie będziesz w stanie uzyskać takiego samego poziomu interakcji, jak w tradycyjnym środowisku, ale nadal możesz komunikować się w środowisku wirtualnym. A jeśli znajdujesz się w pobliżu innych studentów, zawsze możesz umówić się na sesje studyjne. Istnieje również mnóstwo przestrzeni do pracy z kolegami, które dają Ci możliwość pracy razem z innymi, jednocześnie kontynuując swoje indywidualne studia.

Zobacz:  Sklep Shoper – zalety korzystania z gotowych szablonów

Nieposiadanie niezbędnych umiejętności i wiedzy.

Najlepsze kursy online powinny mieć warunek wstępny poziom umiejętności i wiedzy dla Ciebie do kontynuowania studiów.

Powiedzmy, że chcesz studiować studia inżynierii lądowej i wodnej online, to ma sens, jeśli masz odpowiedni stopień licencjata.

Niektóre kursy są bardziej ogólne, ale nadal trzeba być szczerym wobec siebie, czy masz odpowiednie umiejętności i wiedzę, aby odnieść sukces studiów. Jeśli nie, nie robisz sobie żadnych przysług kontynuując kurs.

Nie zwracanie się o pomoc.

Najczęstsze błędy podczas udziału w kursach online 4Twój kurs online będzie miał profesorów lub wykładowców, którzy są tam, aby Cię wspierać i prowadzić. Nie ma sensu próbować walczyć, jeśli po prostu czegoś nie rozumiesz. Choć może nie być tak łatwo poprosić ich o wsparcie w porównaniu do czasów, kiedy rozmawiasz z nauczycielami twarzą w twarz w klasie, musisz być aktywnym w uzyskiwaniu pomocy, gdy jest to konieczne, aby zapewnić udane ukończenie kursu.

Zobacz:  4 największe korzyści z usługi VPN dla Twojej firmy

Nieprawidłowe zarządzanie czasem.


Podczas gdy elastyczność w możliwości studiowania jest oczywistą zaletą uczestniczenia w kursach online, może również służyć jako minus. Jest tak dlatego, że wiele osób po prostu nie zarządza swoim czasem w najbardziej efektywny możliwy sposób. Tak więc, trzeba być zorganizowanym na tyle, aby ustawić sobie harmonogram i trzymać się go tak blisko, jak to możliwe. W przeciwnym razie, to jest bardzo łatwe do rozpoczęcia zaległości.

Decyzja o uczestnictwie w kursie online może być właściwym wyborem dla Ciebie, ale powinieneś upewnić się, że unikasz tych błędów tak bardzo, jak możesz.

3.1/5 - (426 votes)

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close