Oprogramowanie

Najczęstsze błędy podczas udziału w kursach online

Kursy online są obecnie bardzo popularne i nie ma wątpliwości, że oferują wiele korzyści w zakresie elastyczności, wyboru kursu itp. Ale kiedy bierzesz udział w jednym z tych kursów, istnieje wiele wspólnych pułapek, w które chcesz uniknąć. Niektórzy po prostu nie traktują kursu online z taką samą powagą, z jaką traktowaliby podobny kurs na uczelni wyższej. Inni wybierają niewłaściwy kurs, ponieważ po prostu nie zrobili odpowiedniego poziomu badań przy wyborze jego. Tak więc, oto tylko niektóre z najważniejszych błędów, których należy unikać, biorąc udział w kursie online.

Praca w pojedynkę.

Podczas gdy te kursy zachęcają do wielu niezależnych studiów, nie oznacza to, że musisz spędzać cały czas pracując samemu. Oczywiście, nie będziesz w stanie uzyskać takiego samego poziomu interakcji, jak w tradycyjnym środowisku, ale nadal możesz komunikować się w środowisku wirtualnym. A jeśli znajdujesz się w pobliżu innych studentów, zawsze możesz umówić się na sesje studyjne. Istnieje również mnóstwo przestrzeni do pracy z kolegami, które dają Ci możliwość pracy razem z innymi, jednocześnie kontynuując swoje indywidualne studia.

Zobacz:  Dlaczego Microsoft Office to ciągle najpopularniejszy pakiet biurowy na świecie?

Nieposiadanie niezbędnych umiejętności i wiedzy.

Najlepsze kursy online powinny mieć warunek wstępny poziom umiejętności i wiedzy dla Ciebie do kontynuowania studiów.

Powiedzmy, że chcesz studiować studia inżynierii lądowej i wodnej online, to ma sens, jeśli masz odpowiedni stopień licencjata.

Niektóre kursy są bardziej ogólne, ale nadal trzeba być szczerym wobec siebie, czy masz odpowiednie umiejętności i wiedzę, aby odnieść sukces studiów. Jeśli nie, nie robisz sobie żadnych przysług kontynuując kurs.

Nie zwracanie się o pomoc.

Najczęstsze błędy podczas udziału w kursach online 4Twój kurs online będzie miał profesorów lub wykładowców, którzy są tam, aby Cię wspierać i prowadzić. Nie ma sensu próbować walczyć, jeśli po prostu czegoś nie rozumiesz. Choć może nie być tak łatwo poprosić ich o wsparcie w porównaniu do czasów, kiedy rozmawiasz z nauczycielami twarzą w twarz w klasie, musisz być aktywnym w uzyskiwaniu pomocy, gdy jest to konieczne, aby zapewnić udane ukończenie kursu.

Zobacz:  Na czym polega service desk?

Nieprawidłowe zarządzanie czasem.


Podczas gdy elastyczność w możliwości studiowania jest oczywistą zaletą uczestniczenia w kursach online, może również służyć jako minus. Jest tak dlatego, że wiele osób po prostu nie zarządza swoim czasem w najbardziej efektywny możliwy sposób. Tak więc, trzeba być zorganizowanym na tyle, aby ustawić sobie harmonogram i trzymać się go tak blisko, jak to możliwe. W przeciwnym razie, to jest bardzo łatwe do rozpoczęcia zaległości.

Decyzja o uczestnictwie w kursie online może być właściwym wyborem dla Ciebie, ale powinieneś upewnić się, że unikasz tych błędów tak bardzo, jak możesz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close