Motoryzacja

Wynajem samochodów za granicą – Za i przeciw

Jedną z najlepszych rzeczy w podróży na wakacje jest poczucie wolności, które otrzymujesz, gdy jesteś daleko od stresu i napięć codziennego życia. Jeszcze lepszym sposobem na poprawę tego samopoczucia jest wynajęcie samochodu i odbycie długiej podróży drogami wiejskimi, górskimi przełęczami lub przepłynięcie przez wybrzeże bez opieki po świecie.
Ale wakacje na całe życie zbyt często zamieniały się w koszmar dla ludzi, którzy wyruszyli w przygodę w wynajętym samochodzie, tylko po to, by oderwać się od codzienności, gdy okaże się pułapką śmierci.
W wielu krajach zagranicznych standardy są znacznie niższe niż w Polsce, a wynajem samochodów jest często szeroko nieuregulowany. Ale są pewne rzeczy, które można zrobić, wybierając wynajem samochodu, który zapewni Ci niezapomniany urlop z wszystkich właściwych powodów….

Niski koszt, niska jakość?

Możesz być kuszony niskimi cenami oferowanymi przez miejscowych, którzy wynajmują tanie miejsca do startów dla wczasowiczów z podjazdów, ale trzymaj się z dala od nich! Trzymaj się renomowanych firm, które mogą zaoferować coś w rodzaju siatki bezpieczeństwa, jeśli coś pójdzie nie tak. Wiele małych wypożyczalni prowadzonych przez mieszkańców nie ma możliwości regularnego serwisowania swoich pojazdów i często przeprowadza naprawy nadwozia przy użyciu części samochodowych, które są dalekie od oryginalnych!
Określenie „dostajesz za co płacisz” nigdy nie było bardziej prawdziwe niż w przypadku najmu samochodu za granicą, więc cokolwiek robisz, sprawdź, czy firma, z której korzystasz jest renomowana. Nie trzeba rezerwować wynajmu samochodu przed przyjazdem, ale pomaga to zrobić trochę badań, jakie opcje są dostępne dla Ciebie, gdy tam dotrzesz – to również powinno uniemożliwić poddanie się na zakup impulsowy, gdy jesteś zmęczony po podróży w takich zaufanych firmach możesz wynająć Land Rovera.

Zobacz:  Leasing czy kredyt? Co bardziej opłaca się przy zakupie samochodu

Traktuj samochód jak swój własny…

Przy wynajmie samochodu za granicą ważne jest, aby traktować go tak, jakby był to samochód używany, który kupujesz do domu. Oznacza to, że zanim rozstaniesz się z pieniędzmi, musisz go sprawdzić.

Obejmuje to:

  • Sprawdzenie, czy na zewnątrz nie ma rdzy, szczelin, wgłębień, pęcherzyków farby, złamanych świateł…
  • Kontrola opon pod kątem nierównomiernego zużycia i bieżnika….
  • Zapewnienie działania wszystkich pasów bezpieczeństwa…
  • Wystarczający poziom oleju i wody
  • Sprawdzenie, czy zawieszenie jest dobre, poprzez sprawdzenie „współczynnika odbicia” pojazdu.

Wynajem samochodów za granicą - Za i przeciw 4Zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia – jesteś na wakacjach, więc nie ma usprawiedliwienia dla braku aparatu. Upewnij się, że robisz zdjęcia samochodu przed jego wynajęciem i poproś wypożyczalnię, aby zrobiła z Tobą obchód i zapisała wszystkie uderzenia lub wgniecenia, które już tam są.
Jedną z głównych kwestii, jeśli chodzi o wynajem samochodów za granicą, są warunki. Zanim cokolwiek podpiszesz, sprawdź nadwyżkę i warunki odpowiedzialności. Chcesz wiedzieć, kto ponosi odpowiedzialność w razie awarii lub wypadku.
Na koniec upewnij się, że wiesz, kto płaci za benzynę. Niektóre firmy dołączają benzynę; niektóre dają ci pełny zbiornik, ale oczekują, że za niego zapłacisz; niektóre dają ci pełny zbiornik i proszą o uzupełnienie go przed powrotem, a inne nie dają ci żadnej benzyny w ogóle!
Wakacje są czymś, na co oszczędzamy przez cały rok, więc ostatnią rzeczą, której każdy chce jest to, aby skończyć z powodu podejrzanych wypożyczalni samochodów i nieprzewidzianych wydatków.

3/5 - (361 votes)

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close