InternetTechnologia

Jak ściągnąć muzykę z YouTube

W dobie coraz powszechniejszego dostępu do internetu z różnych urządzeń mobilnych, korzystanie z takich serwisów jak YouTube, gdzie oferowane są praktycznie nieskończone zasoby muzyki, stało się codziennością. Ale co jeżeli nie mamy dostępu do szybkiego internetu, np. podczas pobytu za granicą a chcemy posłuchać naszej ulubionej. W takiej sytuacji warto dowiedzieć się jak pobrać muzykę z YouTube.

Czym tak naprawdę jest YouTube? Jest to serwis internetowy, na którym można bezpłatnie umieszczać oraz odtwarzać strumieniowo filmy i muzykę. Można tworzyć własne kanały i playlisty, obserwować kanały innych użytkowników i oceniać ich wstawki.

Ale co zrobić, jeżeli chcemy posłuchać naszej ulubionej muzyki w miejscu gdzie nie mamy dostępu do szybkiego internetu lub po porostu nie chcemy skakać z kanału do kanału i mieć naszą ulubioną muzykę w jednym miejscu? Najwygodniej będzie pobrać interesującą nas muzykę na telefon, tablet lub komputer. Ale jak to zrobić? Tym właśnie zajmę się w niniejszym artykule.

Zapisywanie muzyki czy ścieżek audio z serwisu YouTube nie jest czymś trudnym. Pobrane tak dźwięki mogą nam być przydatne przy różnego rodzaju prezentacjach i czy jako podkład dźwiękowy do naszej kolekcji zdjęć, YouTube to prawdziwy sezam z takimi materiałami. Najłatwiejszym sposobem jest zapisanie muzyki w formacie MP3, ponieważ jest to format uniwersalny i możliwy do odtworzenia na każdym urządzeniu, które mam możliwość puszczania muzyki.

Jest kilka sposobów na pobranie muzyki z YouTube i cieszenia się swoją ulubioną muzyką gdziekolwiek jesteśmy, poniżej przedstawiam kilka z nich.

Konwertery online do pobierania muzyki z YouTube

Istniej sporo stron online, które pomogą nam pobrać muzykę z YouTube i zapisać ją w formacie MP3. Konwertery takie są bardzo popularne i naprawdę proste w użyciu, pozwalają one na zapis na dysku pliku muzycznego przekonwertowanego z formatu serwisu YouTube. Dlaczego warto się nimi zainteresować? Bo są szybkie i nie wymagają instalacji specjalnego oprogramowania. Wystarczy otworzyć w jednej zakładce przeglądarki internetowej interesujący nas utwór na serwisie YouTube a w drugie karcie konwerter online. W wyświetlonym na stronie konwertera pustym polu wklejamy link, (czyli adres internetowy) do interesującego nas utworu, wybieram format, w jakim ma być zapisany plik (jak wspomniałem wcześniej najlepiej wybrać MP3) i naciskamy „dalej”. Cały proces przebiegnie automatycznie a wszystko, co musimy zrobić to przejście między jedną zakładką a drugą.

Zobacz:  Chatbot w obsłudze klienta

To rozwiązanie świetnie sprawdza się na urządzeniach mobilnych, kiedy nie chcemy instalować dodatkowego oprogramowania.

Minusem jest to, że strony konwerterów są często przeciążone i nie są lubiane przez programy antywirusowe, które nie pozwalają zapisać na dysku pliku utworzonego przez stronę internetową.

Programy do ściągania muzyki z YouTube

Programy działają podobnie jak konwertery online. Kopiujemy link do interesującego nas utworu w serwisie YouTube i wklejamy w odpowiednie miejsce w naszej aplikacji, dalej postępujemy zgodnie wyświetlaną instrukcją.

Zaletą jest przede wszystkim to, że nie mamy problemów z przeciążoną stroną konwertera online, możemy też ustawić na stałe format, w jakim ma być zapisywany plik i miejsce docelowe zapisu, czyli pliki zawsze wpadną w to samo miejsce na naszym komputerze.

Minusem jest konieczność zainstalowania oprogramowania, co nie powinno nastręczać większych problemów, ponieważ proces instalacji jest bardzo intuicyjny. Musimy tylko zwrócić uwagę czy podczas instalacji nie daliśmy zgody na instalację dodatkowych, sponsorowanych aplikacji (łatwo je wyłączyć odklikując zaznaczonego „ptaszka” podczas pytania o instalację.

Zobacz:  Jak bezpiecznie usunąć dane ze służbowego komputera

Wtyczki z jakich można pobierać muzykę

Muzyka Youtube pobieranieWtyczki na przeglądarki – są to mikroprogramy dodawane do naszej przeglądarki, które są widoczne na jej pasku w postaci przycisku. Działania jest łatwiejsze niż w poprzednich dwóch przykładach, ponieważ nie musimy już kopiować linku do interesującej nas muzyki, tylko po wejściu na odpowiednią stronę na serwisie YouTube, która zawiera interesującą nas muzykę naciskamy na przycisk symbolizujący naszą wtyczkę i cała konwersja odbywa się w tle. Możemy oczywiście wcześniej w ustawieniach wtyczki wybrać format zapisu oraz miejsce docelowe gdzie trafią interesujące nas utwory. Na pewno jest to najwygodniejsze z narzędzi do pobierania muzyki z YouTube, jeżeli będziemy często zapisywać naszą ulubioną muzykę to polecam właśnie to rozwiązanie.

Niestety nie ma rzeczy bez wad, minusem jest konieczność znalezienia wtyczki pasującej do naszej przeglądarki. Dodatkowo, jeżeli korzystamy z kliku przeglądarek internetowych to dla każdej musimy zainstalować wtyczkę i to nie koniecznie tą samą, i dla każdej ustawić nasze preferencje zapisu.

Podsumowanie

A więc jak ściągnąć muzykę z YouTube? Każdy z wymienionych sposobów będzie dobry. Jeżeli korzystamy z urządzeń przenośnych najlepszy będzie konwerter online, jeżeli korzystamy głównie na sprzęcie stacjonarnym takim jak komputer czy laptop wygodny będzie program a jeżeli do tego często zapisujemy pliki muzyczne z YouTube to pokuśmy się o zainstalowanie wtyczki do naszej przeglądarki internetowej. Niezależnie, co wybierzemy efekt zawsze będzie ten sam, pobierzemy interesująca mas muzykę z YouTube a przecież o to właśnie nam chodziło.

3/5 - (170 votes)

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close