SprzętGryTechnologia

PS5 i Xbox Series X – kiedy premiery nowych konsoli?

Bez wątpienia PS5 i Xbox Series X to dwie najbardziej wyczekiwane konsole 2020 roku. Dzięki nim można przenieść się do wirtualnego świata gier i czerpać maksymalną przyjemność z rozgrywki. Premiery obu wariantów przewidziane są na koniec 2002 roku. Co jednak warto o nich wiedzieć przed zakupem? Oto zestawienie obu wariantów!

PS5 – Ogólna charakterystyka

Nowe PlayStation 5 będzie urządzeniem dziewiątej generacji. Bez wątpienia firma Sony rzuci rękawice swoim największym rywalom w pojedynku o najlepszą konsolę. Wielu graczy podejmie decyzję o zakupie tego wariantu, aby poprawić jakość swoich rozgrywek. Co jednak okaże się ciekawsze? Xbox zaproponowany przez Microsoft, czy też PlayStation oferowany przez markę Sony? Na początku warto przyjrzeć się nieco bliżej kwestiom technicznym związanym z urządzeniem. Przed zakupem warto zapoznać się z podzespołami. W tej chwili wiadomo, że w PS5 znajdzie się procesor Ryzen Zen 2 x 86-64-AMD, który będzie procesorem 8-rdzeniowym. Ponadto w PS5 zastosowana ma zostać także grafika Navi 7 nm RDNA. Dodatkowo twórcy zdecydowali się także na szybki dysk SSD, a także wspieranie rozdzielczości 8 K. Według najnowszych doniesień w konsoli znajdziemy także czytnik 4 K Ultra HD Blu-Ray. W tym miejscu nie można zapomnieć także o tym, że PS5 będzie sprzętowo wspierała Ray Trancking. To bardzo ważna funkcja, która odpowiada za najszybszej jakości, fotorealistyczną grafikę. Dodatkowo w PS5 znajdowało będzie się także 3D Audio, czyli standard dźwięku przestronnego. Dzięki niemu możliwe jest lepsze pozycjonowanie źródła dźwięku względem słuchacza.

PS5 – Kiedy premiera?

Premiera PS5 planowana jest na okres Bożego Narodzenia. Według doniesień ma to być 20 listopada 2002 roku. Oznacza to, że najwierniejsi fani mogą już tworzyć listę prezentów pod choinkę. Premiera będzie miała miejsce najprawdopodobniej na przełomie listopada i grudnia, dlatego warto być czujnym! Dla najbardziej zniecierpliwionych pozostaje zamówienie konsoli w przedsprzedaży, warto obserwować informacje na stronie https://www.mediaexpert.pl/lp,ps5-premiera-playstation.

Xbox Series X- Ogólna charakterystyka

PS5 i Xbox Series X - kiedy premiery nowych konsoli? 4

Konsola Microsoft Xbox Series X to propozycja marki Microsoft stanowiąca odpowiedź dla propozycji zaproponowanej przez markę Sony, czyli PS5. Xbox Series X ma być najszybszą i najmocniejszą konsolą w historii produkcji marki. To najwyższa poprzeczka wydajności i szybkości działania. Nowa konstrukcja konsoli pozwala na ponad czterokrotne podwyższenie mocy obliczeniowej w porównaniu do Xbox One X. Wyższa moc w tym przypadku oznacza jednakże niezwykle cichą i dynamiczną pracę, która w żadnym stopniu nie zaburzy przyjemność grania. To maszyna unikatowa i odważna, czyli dokładnie taka, jakiej oczekują fani na całym świecie. Moc obliczeniowa sięga 12 teraflopów, natomiast równoległa architektura systemów chłodzących sprawia, że konsola nie nagrzewa się mimu wielu godzin gry. Innowacyjnym rozwiązaniem okazuje się tutaj także podzielona płyta główna, a także karta pamięci o pojemności 1 TB, która podłączona jest do tyłu konsoli przez dedykowany port. Zaskoczeniem okazuje się także nowoczesny, bezdotykowy kontroler z natywnym przyciskiem, który obsługuje funkcję Share. Krzyżak znany jest już z poprzednich wersji kontrolerów.

Xbox X Series- Kiedy premiera?

Premiera Xbox Series X planowana jest na 26 listopada 2020 roku. Oznacza to, że pojawi się na rynku w podobnym czasie, co konsola PS5. Najszybciej informację o dostępności otrzymamy zapisując się na newsletter dostępny na stronie https://www.mediaexpert.pl/lp,6554-microsoft-nowy-xbox-series-x.

Na którą konsolę warto się zdecydować? W tym zestawieniu można zauważyć, że propozycja Xbox będzie bardziej dynamiczna od PS5, jednak wybór uzależniony jest od indywidualnych preferencji. Bez wątpienia obie konsole doskonale sprawdzą się w przypadku gier dostępnych aktualnie na rynku. To przełom technologiczny, który trudno będzie przebić.

Rate this post

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close