Sprzęt

Zintegrowane wzmacniacze stereo – obowiązek elektromaniaka

Chyba żaden zespół muzyczny nie może istnieć bez zintegrowanych wzmacniaczy stereo. Tak samo, jak dobra impreza w domu. Integry pomogą Ci wzmocnić zarówno sygnał analogowy, jak i cyfrowych. Wzmacniacze stereo zintegrowane przydatne będą szczególnie podczas korzystania z wszelkich odtwarzaczy, mikrofonów i  instrumentów muzycznych.

Rodzaje zintegrowanych wzmacniaczy stereo

Integra powinna być znana wszystkim miłośnikom sprzętu hi-fi. Jeśli jeszcze nie poznałeś działania tego niepozornego urządzenia, to warto zrobić to teraz. Zadaniem wzmacniaczy stereo zintegrowanych, takich jak np. https://audiotop.pl/pl/c/Wzmacniacze-stereo-zintegrowane/69 jest wzmocnić moc sygnału, aby następnie przejść do kolumny z o wiele większą mocą. Sterowanie głośnością to tylko jedna z wielu korzyści domowego sprzętu audio i tak samo wiele jest dostępnych rodzajów wzmacniaczy na rynku, np.:

  • tranzystorowe – w tym przypadku elementami, które wzmacniają sygnał, są tranzystory, które cenione są ze względu na potężniejszą moc w porównaniu do innych modeli. Taki rodzaj wzmacniacza stereo zintegrowanego powinien usatysfakcjonować najbardziej wybredne uszy,
  • lampowe – za potęgowanie sygnału odpowiadają lampy elektronowe, które dysponują mniejszą mocą w porównaniu do wcześniej wspomnianego modelu. Jeśli jednak bardziej od mocy brzmienia cenisz sobie żarzenie się lamp i staroświecki klimat, to ten rodzaj jest właśnie dla Ciebie,
  • hybrydowe – a może by tak połączyć zarówno moc, jak i ciekawy wygląd? W takiej sytuacji lampowy przedwzmacniacz z tranzystorową końcówką mocy to coś, co potrzebujesz. Brzmienie o lampowym zabarwieniu podkreśli charakter każdego brzmienia, więc zadowolenie z zakupu masz gwarantowane.

Jak zatem wybrać ten właściwy?

Pierwszym krokiem będzie określenie budżetu. Początkującym dedykowane są zintegrowane modele, ponieważ całościowy budżet w ogólnym rozrachunku będzie bardziej opłacalny. Jeśli wydatek za nowy sprzęt z zakresu 3000 – 5000 zł Cię nie przeraża, to integra będzie Twoim pierwszym wyborem. Zaleca się też wybór zintegrowanych wzmacniaczy ze względu na oszczędność miejsca. Nie będziesz się też musiał martwić o wpasowanie końcówki mocy i preampa. Najważniejszą kwestią jest oczywiście… brzmienie. Tego jednak nie da się doradzić, ponieważ zależy on od kwestii indywidualnych. Dobra wiadomość jest taka, że wiele sklepów oferuje odsłuchanie mocy integry, czy to za pomocą słuchawek, czy też bez.

Rate this post

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close