Sprzęt

Lenovo Legion Y520- idealny do pracy jaki i do rozrywki.

Parę lat temu pojęcie sprzętu gamingowego było zarezerwowane dla rozwiązań stacjonarnych. Koncepcja laptopa do gier wydawała się niemożliwa, bo wymagała upchnięcia podzespołów o wystarczającej mocy i wydajności w bardzo ograniczonej przestrzeni. Obecnie jednak linie mobilnych produktów gamingowych są dumą producentów, a propozycje uwzględniają zarówno tych, którzy oczekują od komputera niezmierzonej potęgi jak i tych, którzy nie chcą wydać na komputer małej fortuny.

Lenovo Legion Y520 jest inauguracyjną propozycją gamingowej serii Lenovo nazwanej Legion. Jako pierwsze podejście do rozwiązania dla graczy sprzęt robi świetne wrażenie. Elegancki, smukły i wyprofilowany wygląd robi wrażenie a wysoka wydajność procesora Intel Core i7 i karty Nvidia GTX 1050 Ti umożliwiają polecenie tego urządzenia graczom z ograniczonym budżetem.

Przy wymiarach 15 x 10,4 x 1 cali i wadze 2,5 kg Legion jest smukły i wygodny, przede wszystkim przy wykorzystaniu go jako sprzętu mobilnego. Po otwarciu znajdziemy 15,6-calowy wyświetlacz 1080p z grubą ramką; czerwoną, podświetlaną klawiaturę wyspową i touchpad. Ten otoczony jest czerwoną linią i obramowaniem w kształcie trapezu, ma szklaną powierzchnię i dwa dedykowane przyciski. Obramowuje go podświetlana na czerwono ramka.

Zobacz:  Serwis Apple - naprawa urządzeń Apple iPhone w 2020r

Klawisze klawiatury są przyjemne w użyciu i precyzyjnie reagują. Najważniejsze klawisze WASD są zaznaczone na czerwono dla dodatkowego podkreślenia.

Z lewej strony obudowy znajdziemy gniazdo blokady Kensington, gniazdo zasilania, gniazdo Ethernet, port USB 2.0 i gniazdo słuchawkowe. Po prawej stronie port USB Type-C, czytnik kart SD, parę portów USB 3.0 i wyjście HDMI.

Ekran zapewnia wyjątkową głębię czerni i niezłe odwzorowanie kolorów. Współczynnik kontrastu plasuje ten sprzęt jako jeden z najlepszych na rynku w swoim segmencie. Testy poziomu bieli wskazują, że niektóre odcienie się rozmazują, ale jest to bardzo dobry wynik dla laptopa. Dla potrzeb graczy i do podstawowej pracy przy edycji obrazu czy wideo ekran, w który wyposażony jest Lenovo Legion Y520, będzie w pełni wystarczający.

Full HD jest dobrą rozdzielczością dla laptopa do gier, a biorąc pod uwagę problemy ze skalowaniem w Windowskie przy wyższych rozdzielczościach, 4K mogłoby jedynie utrudnić pracę.

Zobacz:  Era ultrabooków

Za klawiaturą znajdują się dwa dwu watowe głośniki Harman z oprogramowaniem Dolby Audio Premium.

Głośniki podnoszą się i są skierowane w stronę użytkownika. Jest to jedno z wygodniejszych rozwiązań audio dla laptopów.

Dźwięk jest dość głośny i wystarcza do grania bez słuchawek. Jest wyraźny, a wokale są łatwe do rozpoznania i nie mają zniekształceń.

Dolby Audio Premium daje dostęp do funkcji, które są przyjemnym dodatkiem. Użytkownicy mogą wybrać tryby, jak muzyka, gry i wideo, lub skonfigurować wbudowany korektor.

Wyposażony w procesor Intel Core i7-7700HQ 2,8 GHz; 16 GB pamięci RAM; dysk SSD PCIe 256 GB; oraz dysk twardy 2 TB, 5400 obr./min., Legion jest gotów zarówno do pracy, jak i rozrywki.

Legion uzyskał wynik 13 037 w ogólnym teście wydajności Geekbench 4, znacznie przewyższając średnią z głównego notebooka (11 455) i konkurencji.

Kompletną specyfikację i wyczerpujące dane techniczne Lenovo Legion Y520 zebraliśmy w tutaj https://lenovozone.pl/produkty/notebooki/laptop-lenovo-legion-y520/#gref. Zapraszamy!

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close