Internet

Internet w Będzinie: sprawdź, którą technologię wybrać

Wybór odpowiedniej technologii dostępu do Internetu w Będzinie nie jest taką prostą sprawą, a już na pewno nie wtedy, gdy mamy możliwość skorzystania z dowolnego dostępnego na rynku rozwiązania. Pewne jest, że Internet stał się nieodzowną częścią naszego codziennego życia, służąc nie tylko do pracy i rozrywki, ale także będąc sposobem na utrzymanie kontaktu z najbliższymi.

Jeśli właśnie stoisz przed dylematem, jaki Internet w Będzinie wybrać, to zapraszamy do lektury naszego artykułu, w którym przyglądamy się popularnym technologiom.

Internet mobilny

Internet mobilny często jest pierwszym wyborem osób, którym zależy przede wszystkim na bardzo szybkim uruchomieniu usługi. Rzeczywiście, tej technologii nie można odmówić prostoty instalacji oraz dostępności – wystarczy przecież tylko kupić kartę SIM, włożyć ją do routera z modemem i już możemy zacząć korzystać z sieci.

Nie zapominajmy jednak o szeregu wad Internetu mobilnego, do których zaliczymy ograniczoną prędkość, niestabilność, zależność od warunków pogodowych oraz przede wszystkim limit danych komórkowych, co może być poważnym problemem przy intensywnym korzystaniu z sieci, na przykład do oglądania filmów i seriali na platformach streamingowych.

Internet radiowy

Internet radiowy, mimo że dostępny od wielu lat, wciąż nie zdobył sobie masowej popularności. Panuje przekonanie, że jest wolny i zawodny, co jednak dziś nie znajduje potwierdzenia w rzeczywistości.

Obecna technologia Internetu radiowego oferuje bardzo dobre parametry, stając się interesującą alternatywą dla innych rozwiązań z uwagi na chociażby łatwość instalacji, dostępność oraz atrakcyjną cenę. Nadal jednak pod względem stabilności i niezawodności nie jest to poziom Internetu światłowodowego.

Internet satelitarny

Internet satelitarny miał być rewolucją i początkowo wzbudził ogromne zainteresowanie. W przypadku tej technologii sprawdziło się jednak powiedzenie, że im dalej w las, tym więcej drzew. Okazało się, że Internet satelitarny, przynajmniej na tym etapie, jest zbyt wolny i zawodny w relacji do ceny, jaką trzeba za niego zapłacić. Napiszmy to wprost: ta technologia jest horrendalnie droga i przez to niedostępna dla przeciętnego Kowalskiego.

Wielu użytkowników jest rozczarowanych parametrami usługi i szuka dalej, kierując się w stronę znacznie stabilniejszych i bardziej przewidywalnych rozwiązań. Przejdźmy zatem do naszego faworyta, czyli Internetu światłowodowego, nazywanego też stacjonarnym.

Internet światłowodowy – bezsprzecznie najlepsza opcja

Jeśli zależy Ci na tym, aby Internet był nie tylko szybki, ale też przewidywalny i niezawodny, to wybór może być tylko jeden: światłowód. Znajdując się w zasięgu sieci nie masz się nawet nad czym zastanawiać. Internet światłowodowy jest pod wieloma względami po prostu bezkonkurencyjny, by wspomnieć tylko o:

  • Niewrażliwości na warunki atmosferyczne – niezależnie od tego, czy jest ciepło czy zimno, czy pada deszcz czy śnieg, czy wieje porywisty wiatr czy jest piękna pogoda, Internet światłowodowy działa zawsze tak samo dobrze;
  • Niskiej awaryjności – ewentualne awarie nie są spowodowane np. przeciążeniem sieci, ale fizycznym uszkodzeniem sieci, np. podczas prowadzenia robót ziemnych, co zdarza się niezmiernie rzadko;
  • Najlepszych prędkościach pobierania i wysyłania danych, w tym możliwości zamówienia usługi Internetu symetrycznego, gdzie parametry download/upload są takie same;
  • Dużej przepustowości, dzięki czemu Internet nie zwalnia nawet po podłączeniu do niego wielu urządzeń domowych po Wi-Fi.

Internet stacjonarny w Będzinie oferuje m.in. DG-NET, czołowy dostawca Internetu w regionie, w którego ofercie znajdziesz również bardzo atrakcyjne pakiety z telewizją w korzystnej cenie. Z pełną ofertą DG-NET zapoznaj się na stronie https://www.dg-net.pl/.

Rate this post

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close