InternetFinanse

Anonimowe konta WettStein, Revolut i konta bankowe na Belize. Czyli jak otworzyć anonimowe konto bankowe

Anonimowe konta bankowe to bardzo ciekawy i chętnie dyskutowany temat. Możliwość deponowania pieniędzy bez nadzoru — anonimowo z różnych względów może być korzystnym i komfortowym rozwiązaniem. Wiele osób poszukuje takich opcji, aby przechowywać swoje fundusze zdala od ciekawskich oczu pracowników banków, urzędów czy znajomych i rodziny. Na rynku istnieje wiele interesujących rozwiązań, które w mniejszym lub większym stopniu gwarantują anonimowość. Czy rzeczywiście istnieją w pełni anonimowe konto bankowe? Czy i jak możemy przechowywać anonimowo środki? Czy jest to bezpieczne? Odpowiedzi na te pytania, przydatne informacje i praktyczne porady przedstawiamy poniżej.

Czy w pełni anonimowe konta bankowe istnieją w Polsce i na świecie?

Anonimowe konta bankowe to szerokie pojęcie. Na świecie istnieje wiele metod przechowywanie pieniędzy, które są mniej lub bardziej anonimowe. W Polsce obecnie nie można posiadać konta bankowego czy karty płatniczej PrePaid przedpłaconej bez podawania swoich danych. Do niedawna istniała możliwość otworzenia takiego rachunku z kartą, ale zmieniające się prawo zamknęło taką możliwość. Oprócz kont bankowych w Polsce możemy korzystać z elektronicznych portfeli. Jeśli nie chcemy ujawnić swoich danych, będziemy mogli z nich korzystać, ale będziemy posiadali limity np. kilkuset złotych miesięcznych wpłat na taki portfel. Gdy zależy nam na pełnym dostępie i braku limitów, będziemy musieli przesłać np. kopię dokumentu tożsamości czy zweryfikować się w inny sposób. Pomimo podania takich danych portfel wirtualny nie będzie figurował w żadnych systemach, a sama weryfikacja ma na celu jedynie potwierdzenie naszej tożsamości względem marki portfela.

Jeśli zależy nam na pełnej lub prawie pełnej anonimowości do dyspozycji mamy również banki i firmy zagraniczne. Marki takie jak WettStein czy Revolut umożliwiają anonimowe przetrzymywanie pieniędzy z pewnymi limitami lub po zweryfikowaniu pełne użytkowanie konta. Jako że firmy te znajdują się za granicą Polski, również nasze dane nie będą nigdzie przekazywane czy nie będą figurowały w rejestrach. Zdecydowanie najbardziej anonimowym rozwiązaniem są banki w Szwajcarii oraz w egzotycznych krajach tzw. banki offshore. Banki Szwajcarskie posiadają wysoki poziom prywatności, a nasze dane są udostępniane jedynie, gdy jesteśmy ścigani prawem. Banki np. na Belize nie podlegają żadnemu nadzorowi i zakładając tam konto, możemy skorzystać z pełnej anonimowości. Niektóre banki będą wymagały np. podania danych, ale nie istnieje żadna możliwość, aby współpracowały one np. z Unią Europejską czy tym bardziej Polską.

Zobacz:  Praca w kreatorach stron www

Wettstein i Revolut — konta bankowe z kartą w UK

Pierwszym i bardzo ciekawym rozwiązaniem są Wettstein i Revolut. Są to instytucje działające na terenie Wysp Brytyjskich i cechują się wiarygodnością porównywlaną do banków. Dzięki tym sposobom możemy anonimowo przechowywać pieniądze poza granicą, nie obawiając się o ich utratę. Choć ryzyko istnieje zawsze, z usług tych marek korzysta wiele milionów osób na całym świecie. Proces zakładania kont jest prosty, a oba rozwiązania posiadają możliwość użytkowania przez osoby niezweryfikowane — przy pełnej anonimowości i przy pewnych limitach.

WestStein to firma z Łotwy, która oferuje prowadzenie rachunku i wydawanie karty przez Brytyjski podmiot podlegający regulacjom w UK. Proces rejestracji jest bardzo prosty. Wystarczy prosto utworzyć konto — tak jak tworzymy np. adres e-mail, oraz podać swój adres korespondencyjny. Po rejestracji otrzymamy indywidualny i unikalny rachunek w Irlandii z indywidualnym numerem IBAN. W ciągu kilkunastu dni pocztą otrzymamy fizyczną kartę przedpłaconą i będziemy mogli rozpocząć korzystanie z tego konta. Jeśli nie zdecydujemy się na potwierdzenie tożsamości, będziemy mogli wpłacić miesięcznie ok. 500 zł i wypłacać właśnie taką sumę kartą. Gdy potwierdzimy naszą tożsamość, limity znikną, a my będziemy mogli dowolnie użytkować konto. Największym plusem jest wszechstronność Wettstein. Bez problemu będziemy mogli przelewać pieniądze przy pomocy zwykłego przelewu zagranicznego na nasz indywidualny rachunek, przelewać je z konta WettStein na inne konta czy wypłacać środki poprzez fizyczną kartę na całym świecie.

Niezwykle ciekawym i coraz popularniejszym rozwiązaniem jest również Revolut. To marka zarejestrowana w Anglii. Jest ona portfelem internetowym, ale ma ona aspiracje do pozostania bankiem. Już teraz możemy wykupić ubezpieczenie podróżne, a w przyszłości planowane jest udzielanie kredytów. Po założeniu konta otrzymujemy rachunek prowadzony w Wielkiej Brytanii oraz kartę. Jeśli chcemy wpłacić pieniądze, możemy zrobić to jedynie z naszego imiennego rachunku czy np. poprzez kody przedpłacone. Jest to pewien minus, poprzez który znajomy czy pracodawca nie przeleje nam pensji na indywidualny numer konta. Pewnym wyjątkiem może być możliwość swobodnego przekazywania środków pomiędzy użytkowaniem Revoluta. Zdecydowanie największym plusem tego portfela elektronicznego jest jego wielkość, zasięg i możliwość wymiany walut. Są one przewalutowane po bardzo atrakcyjnym kursie, a my możemy płacić kartą w lokalnej walucie, znajdując się za granicą. Dzięki temu w porównaniu do polskiego banku nie zapłacimy prowizji czy dużego spreadu.

Elektroniczne portfele — Skrill, Neteller

Jeśli poszukujemy portfeli elektronicznych, bardziej w kontekście płacenia w internecie, a nie globalnego banku, na rynku jest wiele elektrycznych portfeli. Jednymi z największych są Skrill czy Neteller. Działają one na prostej zasadzie. Po rejestracji wpłacamy na nie środki, a wydana karta płatnicza służy do dokonywania transakcji. Możemy również dokonywać ich bezpośrednio portfelem, jeśli dany sklep akceptuje taką formę płatności. Firmy te są wiarygodne i korzystania z ich usług wiele milionów osób. Jeśli potwierdzimy swoją tożsamość, nie będziemy figurować w rejestrach, a dane te posiadać będzie jedynie sama firma. Na rynku istnieje wiele firm — portfeli elektronicznych. Warto wybierać te, które cieszą się największą popularnością i renomą. Będzie to bezpiecznym wyborem, a firmy takie oferują największą funkcjonalność, np. poprzez fizyczne karty płatnicze do płacenia w sklepach czy restauracjach.

Zobacz:  Jak zmienić IP na polskie?

ADV Cash — konto na Belize

Adv CashBanki na Belize czy Kajmanach to rozwiązanie zdecydowanie najbardziej egzotyczne. Są to banki offshore-owe, które zajmują się głównie depozytami i przechowywaniem pieniędzy. W tak małych krajach możemy spotkać 200 – 300 marek banków co w porównaniu do kilkudziesięciu polskich jest sporym wynikiem. Banki w krajach egzotycznych zapewniają maksymalną anonimowość, Nie współpracują one z żadnymi służbami czy instytucjami — w tym Europejskimi. Bez problemu możemy założyć konto w takim banku np. poprzez internet. Dobrym przykładem jest ADV Cash, czyli marka zajmująca się taką działalnością. Możemy stworzyć w niej konto, a środki wpłacone na nie wydawać poprzez wysłaną pocztą fizyczną kartę płatniczą. Rozwiązanie takie jest również najbardziej ryzykowne, gdyż w razie upadku banku możemy stracić wszystkie środki. Warto zatem deponować tam nieduże sumy na krótki okres czasu zyskując pełną anonimowość.

Anonimowe banki Szwajcarskie

Bardzo ciekawym rozwiązaniem może być założenie konta bankowego w Szwajcarii. Kraj ten nie należy do Unii Europejskiej i od dawna cechuje się neutralnością oraz anonimowością. Banki Szwajcarskie zyskały swoją popularność właśnie dzięki nieujawnianiu danych klientów. Sytuacja ta ma swój częściowy początek w konieczności chronienia majątków Żydów podczas wojny. Obecnie prawo Szwajcarskie jest tak restrykcyjne, że za ujawnienie danych klientów grozi kara nawet 1 miliona euro lub więzienia. Do niedawna anonimowość była bezwarunkowa – obecnie tylko przestępcy ścigani w Europie są “wydawani” odpowiednim organom. Konto takie możemy złożyć osobiście lub nieco rzadziej np. poprzez podpisanie umowy i odesłanie jej kurierem. Przetłumaczenie czy potwierdzenie notarialne może być nieco czasochłonne i kosztowne, ale w zamian za to zyskujemy bezpieczeństwo i anonimowość.

3.1/5 - (159 votes)
Tagi

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Close
Close
Close