GadżetySprzęt

Era ultrabooków

Poszukując idealnego laptopa zwykle oprócz parametrów technicznych, kluczową rolę odgrywa również jego design i gabaryty. Często towarzyszy nam on w podróżach, dlatego cenimy sobie jego lekkość i smukłość. W przypadku gdy są wyposażone w wysokiej jakości podzespoły, zapewniające sprawną i szybką pracę, możemy powiedzieć, że znaleźliśmy urządzenie idealne. Na rynkach zaczęła się więc nowa era – era ultrabooków.

Co to jest ultrabook?

Firma Intel, od dawna przoduje w kategorii przenośnych komputerów. Ultrabooki są nową klasą laptopów, zdefiniowaną właśnie przez nich. Chodzi tu przede wszystkim, o ultramobilny netbook. Ma on zapewnić maksymalną wydajność, ale również być energooszczędny. Muszą również niewiele ważyć i być smukłe. Wszystko to zostało osiągnięte, przy zachowaniu odpowiednich parametrów urządzenia.  By sprzęt mógł nosić dumne miano ultrabooka, muszą zostać spełnione następujące warunki:

  • waga nie może przekraczać 2 kilogramy.
  • urządzenie nie może być grubsze niż 22-23 milimetry.
  • wydajność baterii starcza na minimum 6 godzin.
  • szybkość transferu danych na dysku musi wynosić 80MB/s.
  • wyposażony jest w nowoczesny procesor Intel.
  • w 3 sekundy przechodzi do trybu uśpienia.
Zobacz:  Lenovo Legion Y520- idealny do pracy jaki i do rozrywki.

Zalety ultrabooków

Ultrabooki to przede wszystkim nowoczesna i energooszczędna technologia. Zalet z wymiany dawnego, ciężkiego netbooka na wydajnego ultrabooka, jest wiele. Zyskujemy nowoczesny design, który jest elegancki i stylowy. Ultrabooki są wykonywane z największą dbałością o detale, a także z materiałów o najwyższej jakości. Kolejną zaletą jest ich smukły kształt. Dzięki temu z łatwością będziemy mogli je przewozić, nie zajmując przy tym dużo miejsca. Ważna jest także ich waga. Nie przekracza ona 2 kilogramów. Transport nawet w podręcznej torbie, nie będzie generował problemów. Ciężar ultrabooka można porównać do ciężaru lekkich podstawowych zakupów, które robimy codziennie. Kluczowym aspektem jest również ich wydajność, a także kultura pracy. Ich energooszczędne procesory są wstanie poradzić sobie, nawet ze skomplikowanymi programami graficznymi. Zastosowano w nich także model oddychającej klawiatury. Zabezpiecza to sprzęt przed przegrzaniem się, nawet w przypadku intensywniejszej pracy. Dla wielu z nas ważny jest również szybki start komputera i gotowość do pracy. Ultrabooki potrzebują na pełne uruchomienie około 7 sekund. Tyle samo potrzebują również na to, by wybudzić się z uśpienia. Jak widać, wznowienie pracy okaże się szybsze i znacznie przyjemniejsze, niż w przypadku tradycyjnych laptopów.

Zobacz:  Pianino online – czy warto wypróbować wirtualne pianino w internacie?

Źródło: https://www.itselect.pl/technologia/gadzety/5-wskazowek-dotyczacych-zakupu-ultrabooka-do-celow-produkcji-muzycznej

Rate this post

Podobne artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close