Sprzęt

PS5 czy Xbox Series X – na czym warto zagrać w Cyberpunk 2077?

Już pod koniec bieżącego roku zapowiadane są trzy niezwykłe premiery w świecie gamingu. Mowa o nowych konsolach PlayStation oraz Xbox, a także od dawna wyczekiwanej grze Cyberpunk 2077 produkcji CD Projekt RED. Premiera Cyberpunk kilkukrotnie była już przesuwana w czasie, aby aktualnie zostać ustalona na listopad 2020 roku. Oficjalnym powodem takiej daty są konieczne do wprowadzenia poprawki, które mają wpłynąć na jakość rozgrywki. Warto pamiętać, że także pod koniec roku do sprzedaży mają wejść dwie nowe konsole od firmy Sony oraz Microsoft. Ci, którzy lubią być na bieżąco w świecie gier, już zaczynają planować swoje zakupy. Na którym urządzeniu warto zagrać w najnowszą propozycję od CD Projekt RED i czy właściwie można to jednoznacznie stwierdzić?

PlayStation 5 – co wiemy o nowej konsoli od firmy Sony?

Od dłuższego czasu internet zalewany był różnego rodzaju prawdopodobnymi wizualizacjami najnowszej konsoli PlayStation 5. Nic więc dziwnego, że oficjalna informacja przekazana przez firmę Sony okazała się być zupełnie różna od większości z nich. PS5 ma ciekawy pionowy kształt, w którym czarny środek schowany jest w dwóch zewnętrznych warstwach w białym kolorze. Konsola ma pojawić się w sprzedaży w dwóch wersjach. Jedna z nich z napędem 4K Ultra HD Blu-ray, druga natomiast korzystająca z gier w wersji elektronicznej.

Konsola PlayStation 5 ma być napędzana najszybszym na rynku dyskiem SSD. Co prawda jakość wyświetlanego obrazu może sięgnąć nawet 8K, jednakże trudno jest uznać to za standard odnoszący się do gier. Jakość taką docenią bardziej osoby korzystające z konsoli jak z urządzenia multimedialnego, odtwarzając na nim na przykład filmy dostępne w serwisie Netflix. W PS5 znaleźć ma się ośmiordzeniowy procesor Ryzen Zen 2 x86-64-AMD oraz grafika Radeon Navi 7nm RDNA.

Najnowsza propozycja od firmy Sony dopracowana jest także pod kątem szczególnie dokładnego wyświetlanego obrazu oraz przestrzennego dźwięku, który ma możliwie najbardziej urealnić dla gracza wirtualny świat gier. Konsola ma pracować z wykorzystaniem technologii Ray Tracing, czyli realistycznego światła przesyłanego na ekran telewizora. Takie dopracowanie zapewni perfekcyjne odwzorowanie każdego cienia, promienia światła, czy odbicia. Dodatkowo Audio 3D ma zadbać o wyjątkowe wrażenia dźwiękowe.

Ponieważ nową konsolę warto zamawiać wyłącznie u pewnych dostawców, ps5 w euro rtv agd dostępne będzie natychmiast po jego premierze.

Xbox Series X – najpotężniejsza konsola Microsoftu

To, jak wyglądać będzie nowa konsola firmy Microsoft, potwierdzone jest już od jakiegoś czasu. Zgrabna pionowa bryła zachowuje klasyczny charakter wizualny urządzenia. Ciekawostką jest tu fakt, że konsola może pracować zarówno postawiona w pionie, jak i poziomie. To bardzo dobra wiadomość dla tych, którzy dotychczas chowali konsolę pod telewizorem, lub mają po prostu niewielką półkę przeznaczoną na to urządzenie.

Nowy Xbox Series X podobnie jak PS5 wyposażony ma zostać w dysk SSD. W środku znajdzie się także ośmiordzeniowy procesor od AMD z taktowaniem 3.6 GHz oraz grafika AMD Navi-based GPU. Konsola ta będzie bez wątpienia najpotężniejszym urządzeniem wyprodukowanym przez firmę Microsoft. Jej projekt zakłada równomierne chłodzenie poprzez stały przepływ powietrza, dzięki czemu nie dojdzie do sytuacji, w której temperatura pracy przekroczy zalecaną normę.

Obraz przesyłany przez konsolę Xbox Series X wspierany będzie przez technologię VRR, która odpowiada za częstotliwość odświeżania dopasowaną do ilości wyświetlanych klatek na sekundę. Wykorzystanie takiego rozwiązania gwarantuje realistyczne odwzorowanie światła i cienia, ale także brak zacinającego się obrazu podczas rozgrywki. Do tego konsola wzbogacona zostanie o technologię DLI, czyli po prostu brak opóźnień w sterowaniu.

Podobnie jak w przypadku konsoli PS5, informacje na temat xobx series x w rtv euro agd aktualizowane są na bieżąco. Wszystko po to, aby każdy gracz mógł zakupić wybrane przez siebie urządzenie od razu w momencie jego premiery.

Cyberpunk 2077 – najbardziej wyczekiwana premiera CD Projekt RED

Wraz z przesunięciem planowanej daty premiery najnowszej gry Cyberpunk 2077 CD Projekt RED podało informację na temat jej kompatybilności z nowymi modelami konsol. Co prawda gra ma zostać wydana z przeznaczeniem na już dostępne modele PlayStation oraz Xbox, jednak twórczy dostosowując się do sytuacji, postanowili wkrótce po premierze wydać całkowicie darmową aktualizację. Ma ona na celu wykorzystanie w pełni możliwości nowych urządzeń, przez co rozgrywka stanie się jeszcze bardziej realistyczna.

Grę cyberpunk w euro nabyć można już przedpremierowo. Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, która z konsol sprawdzi się lepiej podczas jej obsługi. Zarówno firma Sony jak Microsoft pracuje nad urządzeniem o niezwykłych i niespotykanych dotychczas możliwościach przesyłania realistycznego dźwięku i obrazu. PlayStation 5 zachwyca świetnie dopracowanym kontrolerem, wyśmienitą grafiką i przestrzennym dźwiękiem. Xbox Series X ma stać się natomiast najpotężniejszą konsolą dostępną na światowym rynku, jednocześnie wolną od zbyt wysokich temperatur pracy urządzenia czy opóźnień sterowania.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Close
Close