Sprzęt

Czy warto samemu naprawiać uszkodzonego iPhone?

Uszkodzenia smartfonów zdarzają się regularnie. Dzieje się tak dlatego, że wyjątkowo intensywnie eksploatujemy te urządzenia. Stąd już po kilku latach bateria trzyma zaledwie kilka godzin, mogą się też zdarzyć uszkodzenia zewnętrzne, takie jak rozbicie szybki wyświetlacza. Czy warto takie uszkodzenia naprawiać samodzielnie, czy też trzeba znaleźć w tym celu serwis iPhone? Sprawdzamy czy lepszym pomysłem jest samodzielna wymiana niedziałających elementów, czy też skorzystanie z pomocy fachowca.

Procedura wymiany baterii

Zacznijmy od rzeczy absolutnie najbardziej popularnej, czyli krótko trzymającej baterii. Jeżeli telefon był bardzo intensywnie eksploatowany, to trudno oczekiwać by po paru latach akumulator był w stanie wykrzesać z siebie więcej, niż kilka godzin pracy. Wymiana baterii w iPhone nie jest niestety rzeczą należącą do najprostszych (więcej informacji). Ogniwo skryte jest wewnątrz obudowy i by się tam dostać, konieczne jest rozkręcenie i rozklejenie telefonu. Jeżeli zależy nam na tym, by smartfon nadal zachował odporność na pył, kurz i zachlapania, to lepiej nie róbmy tego samodzielnie. Konieczne będzie bowiem użycie specjalnego uszczelniacza do ponownego sklejenia obudowy. Pamiętajmy też, że sama procedura jej otwarcia nie należy do najbardziej przyjaznych dla użytkownika. Stąd też zaleca się, by w takich sytuacjach odwiedzić serwis iPhone (więcej informacji tutaj). Jeżeli będziemy cały proces wykonywali nieumiejętnie, to niestety możemy tylko jeszcze bardziej uszkodzić naszego smartfona, czyniąc go niemalże niezdatnym do użytku.

Wymiana rozbitej szybki

Rozbicie szybki wyświetlacza nie jest wcale takie trudne. Wystarczy, że upuścimy telefon na podłogę lub usiądziemy na twardym krześle, mając urządzenie w tylnej kieszeni spodni. Po takim wydarzeniu zazwyczaj smartfon przestaje całkowicie reagować na dotyk, a dodatkowo może dojść do skaleczeń palców, gdy będziemy nadal próbować go używać. Dlatego też wymiana szybki w iPhone powinna nastąpić jak najszybciej (tutaj dowiesz się więcej). Czy da się to zrobić samodzielnie? Owszem, ale nie bez specjalnych narzędzi, umiejętności, wprawy i doświadczenia. Konieczne jest bowiem usunięcie pozostałości starej szyby, dokładne oczyszczenie wyświetlacza oraz digitizera, a następnie sklejenie wszystkiego w całość. Nie obejdzie się też bez otwarcia obudowy, dlatego ten zabieg tym bardziej powinniśmy zlecić w dobrym serwisie, jeżeli zależy nam na uratowaniu naszego iPhone. Nie da się bowiem ukryć, że trudno byłoby naprawę przeprowadzić idealnie, nie mając do tego celu odpowiedniego przygotowania.

Rate this post

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close