Sprzęt

Wymień baterię, nie telefon!

O ile wiele nowych smartfonów ma baterię zintegrowaną, której nie jesteśmy w stanie wymienić samodzielnie, o tyle większość modeli Samsunga nadal pracuje na oddzielnych i łatwych do wymiany akumulatorach. Działa to zdecydowanie na plus tej marki i powoduje, że nawet po kilku latach, jeżeli tylko dbaliśmy o nasze urządzenie, możemy po prostu wymienić ogniwo i korzystać z telefonu tak, jakby był zupełnie nowy. Bateria Xcover 3 o mocy aż 2200 mAh, zupełnie nowa i sprawna, to koszt zaledwie niecałych 40zł, a może umożliwić nam pracę z urządzeniem na kolejnych kilka lat.

Dlaczego nie warto często wymieniać smartfona?

Choćby z tego powodu, który jest coraz bardziej oczywisty dla większości społeczeństwa, że to szkodliwe dla środowiska naturalnego i powoduje nie tylko rabunkowe wydobycie niewielkich zasobów, takich jak cenny lit, który jest pierwiastkiem rzadkim, ale również zaśmiecanie planety trudno rozkładającymi się odpadami. Póki dany model telefonu posiada wsparcie software i można go aktualizować, należy go używać jak najdłużej. W przypadku Samsunga Xcover 3 bateria pozwoli na dalsze użycie, a wszelkie aktualizacje można będzie pobierać bez problemu jeszcze przez dłuższy czas.

Kolejną istotną kwestią jest fakt, że często nowa bateria Xcover 3 powoduje, że otrzymujemy z powrotem pełnowartościowy sprzęt, do którego trzeba niekiedy co najwyżej dokupić dodatkową pamięć micro SD, żeby wystarczyło nam miejsca na kolejne aplikacje czy zdjęcia. Wymienianie smartfona nie ma w tym przypadku uzasadnienia ekonomicznego i wydaje się być jedynie niepotrzebną stratą pieniędzy, których w dzisiejszych czasach mało kto ma naprawdę dużo.

Jak dbać o baterię, żeby działała dłużej?

Bardzo ważną sprawą, dzięki której znacząco możemy wydłużyć żywotność ogniwa, jest dbanie o to, żeby Xcover 3 bateria nie leżała przez cały noc podłączona do ładowarki. Co prawda się nie przegrzeje, ponieważ nowsze modele telefonów mają wbudowane zabezpieczenie, które odcina dopływ prądu, ale niestety takie rozwiązanie nie posiada jedynie samych zalet. Wadą jest to, że nawet kiedy moc spadnie o zaledwie 1%, cykl ładowania i tak wystartuje od nowa, a każda bateria ma ograniczoną ilość cykli, które może przeżyć.

Kolejnym, co wpływa na to, jak Xcover 3 bateria funkcjonuje, jest temperatura. Należy dbać o to, żeby nadmiar aplikacji nie powodował przegrzewania się telefonu, ale także pamiętać o tym, żeby nie wystawiać go na działanie skrajnych temperatur. Zaszkodzić może w tym przypadku zarówno długotrwałe wystawienie na upał, jak i na mróz. Dlatego najlepiej trzymać urządzenie w kieszeni, maksymalnie blisko ciała. Pozwoli to na utrzymanie temperatury w normie.

Rate this post

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close