Oprogramowanie

4 największe korzyści z usługi VPN dla Twojej firmy

Przeciętna osoba odwiedza codziennie siedem stron internetowych, które śledzą dane osobowe, certyfikaty bezpieczeństwa i osobiste preferencje dotyczące przeglądania stron internetowych. Jeśli martwisz się o swoją prywatność online, wówczas korzystanie z VPN lub wirtualnej sieci prywatnej zapewni Ci spokój ducha podczas przeglądania ulubionych stron.

VPN oferuje bezpieczne połączenie z Internetem, które trzyma z dala od ciekawskich oczu cyberprzestępców i hakerów. Oto cztery główne zalety używania VPN.

1) Oszczędność pieniędzy dzięki usłudze VPN.

Podczas gdy przeglądasz swoje ulubione sklepy internetowe, śledzą Twój ruch na stronie i interesują się tym, co widzisz. To śledzenie nie jest nielegalną praktyką, ale wydaje się nieco nieetyczne. Detaliści twierdzą, że zapewnia kupującemu lepszą obsługę, pozwalając detalistom na uświadomienie klientowi transakcji na produktach związanych z tymi, których szukali.

Istnieje jednak ciemna strona, że nie mówią ci o ich działalności.

Wielu sprzedawców detalicznych oferuje nowym odwiedzającym ich strony kody promocyjne i zniżki na produkty lub usługi, które mogą rozważać zakup.

Jeśli odwiedziłeś stronę, pliki cookie pozostawione w Twojej przeglądarce po raz ostatni traktowałyby Cię jak powracającego klienta i unieważniałyby Cię z tych transakcji.

Zobacz:  Robotyka i programowanie dla dzieci - dlaczego warto?

VPN zasłania Twój adres IP, a kiedy zalogujesz się na stronie internetowej, będziesz obsługiwany jako pierwszy klient, co pozwoli Ci skorzystać z ofert oferowanych przez detalistów internetowych dla nowych klientów, nawet jeśli zdecydujesz się na zakupach, a następnie wracasz na stronę na późniejszym etapie.

Funkcja ta sama w sobie może zaoszczędzić znacznie więcej niż tylko wydatki na abonament na usługę VPN.

2) Dostęp do wszystkiego.

Niektóre kraje lub firmy ograniczają dostęp do Internetu swoim pracownikom lub obywatelom. Najlepszy przykład tej cenzury pochodzi od chińskiego rządu, z ich „Great Firewall”, który blokuje lokalnym użytkownikom dostęp do serwisów społecznościowych i wyszukiwarek, zmuszając lokalną ludność do korzystania z chińskich zatwierdzonych usług internetowych. Za pomocą VPN można obejść te kontrole online, pozwalając na to, aby działalność online pozostała wolna i anonimowa.

Niektóre kraje mają również bloki treści dla swoich usług. Na przykład Netflix w Wielkiej Brytanii oferuje swoim klientom inny bukiet niż Netflix USA. Za pomocą VPN możesz wybrać to, co chcesz oglądać w Internecie i nie być informowany przez nikogo, jak spędzać czas online.

Zobacz:  Czy Twoja firma potrzebuje aplikacji mobilnej? Sprawdź

3) Poprawa łączności.

Usługi VPN pozwalają na przekierowanie portów, pozwalając Ci pozostać połączonym z siecią gdziekolwiek jesteś. To połączenie sprawia, że VPN jest całkowicie przenośne, wystarczy podłączyć urządzenie przenośne lub laptop do sieci VPN i zabrać je w podróż, uzyskując dostęp do niego za pośrednictwem dowolnego lokalnego hotspotu WiFi. Udostępniaj swoje dane, pliki i informacje komukolwiek w sieci w dowolnym momencie.

4) Ukryj swoją tożsamość.


4 największe korzyści z usługi VPN dla Twojej firmy 4Czy wiesz, że nawet twój dostawca usług internetowych śledzi wszystko, gdzie byłeś online? Google, portale społecznościowe i wszystkie inne wyszukiwarki podążają wszędzie tam, gdzie pozostawia się cyfrowy ślad. Nawet jeśli używasz trybu incognito, Google będzie nadal przechowywać witryny, które odwiedzasz.

Robią to w celu kierowania reklamami do urządzenia. Jednak cyberprzestępcy mogą wykorzystać słabe punkty bezpieczeństwa w Internecie, aby wykorzystać tożsamość. Korzystanie z usługi VPN nigdy nie ujawni Twojego prawdziwego adresu IP, zapewniając, że Twoje działania online są chronione i całkowicie anonimowe.

Zabezpieczenie aktywności online za pomocą VPN jest nie do podważenia. Ze wszystkimi zaletami związanymi z VPN, to po prostu ma sens, aby zminimalizować ryzyko przeglądania stron i uzyskać ochronę.

3.3/5 - (308 votes)

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close