Biznes

Zarobki programistów – jak się przedstawiają?

Python to teraz najmodniejszy styl kodowania. Po latach dominacji Javy, w połowie 2018 r., od lat jednostajnie wzrastający Python w końcu został szefem oraz wszystko prezentuje na to, iż w czasie najbliższych lat nic się nie odmieni. Natomiast to znaczy, iż gdy myślicie o karierze informatyka, należałoby pomyśleć tenże język. Tymże bardziej, iż dochody Pythonowców są na właściwie dużym szczeblu.

Jak zostać informatykiem – czy to dobry zawód?

Zostanie informatykiem nie jest rzeczą prostą oraz potrzebuje nie tyle wykształcenia, co zdobycia doświadczenia oraz ścisłego umysłu. To on pozwala się znaleźć w zapisie oprogramowań, nad jakimi się pracuje. W rezultacie nie każdy nadaje się na to miejsce. Należy sobie też zdać sprawę, iż informatycy nazywani też deweloperami lub inżynierami oprogramowania zwłaszcza specjalizują się w pewnym stylu oprogramowania. Już na starcie edukacji należałoby dobrać miejsce programowe w jakim będziemy się poruszać.

Ile zarabia programista? Doświadczenie oraz wykształcenie

Czy zdobyte doświadczenie profesjonalne, obejmowane stanowisko czy wykształcenie mają wpływ na to jakie są zarobki programistów? Okazuje się, iż wielkość wynagrodzenia wzrasta wraz z umiejętnościami. W większości zawodów im większe stanowisko, tymże lepsze zarobki. Okazuje się natomiast, iż w wypadku programistów prawidłowość owa ma miejsce po poziomu seniorskich stanowisk. Środkowa dla zysków zarządzających niewielkich zespołów jest mniejsza o około 2 tys. zł brutto.

Zarobki junior developera, inaczej młodszego specjalisty IT, występują ponad pensję minimalną oraz osiągają średniej krajowej już na początku kariery. Z informacji na rok 2020 wynika, iż początkujący informatyk w Polsce zarabia na B2B statystycznie 4-7 tys. złotych + VAT comiesięcznie. Na umowie o pracę może liczyć na zyski od 4 do 6,3 tys. zł brutto. Wynagrodzenia dla starszych zawierają się w rozdziale 15,8-20 tys. zł + VAT na B2B. Senior developer zarobki, stanowią od 13 do 18 tys. zł brutto.

Ile zarabia informatyk Python?

Python zarobki w 2019 roku w Polsce przeciętnie wynosiły 13 500 PLN brutto. Większość informatyków Python działa w postaci B2B. Największe zyski uzyskują eksperci IT z Warszawy, Wrocławia oraz Trójmiasta, natomiast też Ci działający zdalnie. Przeciętne zyski w IT dla full-stack developera w Polsce stanowi teraz od 9600 PLN brutto do 11 500 PLN brutto. Sektor jeszcze bardziej wymaga fachowców powszechnych, jacy zajmą się zarówno warstwą wzrokową konkretnej aplikacji, lub serwisu WWW oraz planowaniem tego, co docelowy Klient widzi na pierwszy rzut oka.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Close
Close