Internet

Praca w kreatorach stron www

Tworzenie profesjonalnych, dobrze wyglądających i skutecznych z punktu widzenia marketingu stron internetowych to już nie domena wyłącznie specjalistów. Dzięki kreatorom stron www, każdy może zbudować naprawdę atrakcyjną witrynę, która przyciągnie użytkowników, będzie łatwa do edycji i może skutecznie być pozycjonowana, żeby osiągnąć jak najlepsze rezultaty na liście wyników wyszukiwania Google i innych wyszukiwarek.

Jak korzystać z kreatorów stron www?

To niezwykle proste. To narzędzia typu WYSIWYG, czyli What You See Is What You Get. Oznacza to, że opublikowana w internecie strona będzie wyglądała dokładnie tak, jak jej projekt. Dlatego nie trzeba tu znać tajników kodowania, ani wyobrażać sobie efektu prac czy tworzyć makiet. Wszystkie etapy pracy są możliwe do zrealizowania za pomocą jednego narzędzia. Jest to niewątpliwie wygodne rozwiązanie zarówno dla profesjonalistów, jak i osób, które chcą stworzyć swoją pierwszą witrynę.

Tworzenie strony od zera

W praktyce budowanie witryny w kreatorach stron www polega przede wszystkim na przeciąganiu i upuszczaniu na stronę gotowych elementów. Należą do nich między innymi pola tekstowe, slidery, galerie, menu, stopka, przyciski i tym podobne.

Wybrane elementy można najczęściej umieszczać w dowolnym miejscu, chociaż istnieją kreatory stron www, które tego nie umożliwiają. W ich przypadku można jedynie wypełnić gotowy szkielet strony, który jest niezmienny lub bardzo trudny w modyfikacji.

Wykorzystaj szablony

Dobrą opcją, zwłaszcza dla początkujących, jest też skorzystanie z szablonów, które wystarczy wypełnić treścią, ale można je też dowolnie modyfikować. Znacznie upraszczają one cały proces tworzenia strony.

Niezależnie od tego, czy stronę stworzysz od zera czy na szablonie, bardzo łatwo opublikujesz ją w internecie. W przypadku większości programów wystarczy jedno kliknięcie myszką. Teraz wystarczy już tylko wybrać domenę, czyli nazwę dla strony internetowej i opłacić hosting, czyli miejsce na serwerze dla plików tworzących stronę. Obie te opcje są najczęściej dostępne bezpośrednio z poziomu kreatora.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o pracy w kreatorach?

Kreatory stron oferują dużo więcej możliwości, niż samo stworzenie działającej witryny. W większości z nich znajdziemy narzędzia, które pozwalają na pozycjonowanie, tworzenie i prowadzenie sklepu internetowego czy opcję wykupienia domeny i hostingu.

Wiele tego typu narzędzi oferuje funkcję white label, czyli ukrycie marki kreatora. Może być to pomocne w pracy dla klientów. Zleceniodawca nie musi wiedzieć z jakiego konkretnie programu korzysta osoba budująca dla niego stronę. Ułatwia to budowanie spójnego wizerunku marki. Inną funkcją przydatną przy tworzeniu stron na zlecenie jest możliwość utworzenia panelu CMS. Dzięki niemu przyszły właściciel strony będzie mógł zmieniać jej niektóre elementy i nadawać uprawnienia innym użytkownikom. Jednocześnie nie będzie musiał martwić się o to, że przez przypadek zmieni układ lub funkcjonalność strony, ponieważ opcje, które to umożliwiają mogą zostać zablokowane.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy w kreatorach stron www?

W takim razie koniecznie odwiedź stronę www.kreatorystronwww.pl, na której znajdziesz recenzje, porady, rankingi i wiele innych treści, które pomogą Ci stworzyć wymarzona stronę www bez kodowania, doświadczenia i ponoszenia wysokich kosztów.

Rate this post

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close