SprzętTechnologia

Mi Band 5 – nowy tani smartband od Xiaomi

Unikalne połączenie stylu i funkcjonalności. Najnowsza technologia dla ludzi, którzy są aktywni i pragną korzystać ze zdobyczy techniki. Wszystko po to, by działać jeszcze efektywniej, mierzyć swoje osiągnięcia i mieć wszystko pod kontrolą. To właśnie oferuje opaska Xiaomi Mi Band 5.

Szerokie możliwości w nowoczesnym stylu

Najnowsza opaska Xiaomi to coś więcej niż urządzenie do monitorowania treningu. Dzięki niej bez problemu można odbierać powiadomienia, sterować muzyką na urządzeniu mobilnym, monitorować swój sen, kontrolować tętno, a także sprawdzić pogodę.  Szeroka funkcjonalność i połączenie w minimalistycznym stylu zadowoli wszystkich, którzy lubią nowoczesny design. Mi Band 5 waży około 12 gramów, dzięki temu po założeniu urządzenia na rękę praktycznie się go nie czuje. Oczywiście opaskę można regulować oraz dobrać w sześciu różnych kolorach – żółtym, czarnym, pomarańczowym, morskim, wojskowym niebieskim i zielonej mięty.

W porównaniu do poprzedniczki zauważyć można zmianę już na poziomie wyświetlacza. Tym razem jest on większy, gdyż ma 1,1 cala. Jest wyraźny, ostry oraz posiada intensywne kolory, co czyni go czytelnym, choć przy dużym natężeniu światła mogą pojawić się z tym problemy. Główny ekran standardowo pokazuje godzinę, ilość kroków danego dnia, poziom naładowania baterii, datę oraz miernik poziomu tętna. By dostać się do menu i sprawdzić pozostałe oferowane funkcje wystarczy przesunąć palcem po wyświetlaczu w górę lub w dół. Znajdziemy tu między innymi poziom stresu, Personal Activity Intelligence -algorytm przyznający punkty za aktywność fizyczną w ciągu tygodnia, ćwiczenie oddechowe oraz 11 różnych trybów ćwiczeń. Druga strona opaski to czujniki oraz złącze magnetyczne do jej ładowania. Podłącza się je w bardzo prosty sposób, gdyż wystarczy tylko zbliżyć do niego końcówkę kabla a magnesy chwycą go w odpowiedniej pozycji.

Zobacz:  Akcesoria ochronne do Xiaomi Mi 10/Xiaomi Mi 10 Pro

Aplikacja Mi Fit pozwala na więcej

Sama opaska dostarcza ogrom informacji, jednak by cieszyć się w pełni z funkcjonalności Mi Band 5 należy sparować ją z aplikacją Mi Fit. Można ją łatwo pobrać z Google Play Store. Jest to na tyle uproszczone, że wewnątrz instrukcji znajduje się kod kreskowy, po którego zeskanowaniu automatycznie otworzy się strona z instalatorem. Choć Xiaomi Mi Band 5 nie ma spolszczonego interfejsu, tak aplikacja posiada wersję w polskim języku.

Aplikacja aktualizuje dane przy każdym uruchomieniu. Posiada także specjalne udogodnienie dla pań, gdyż w oprogramowaniu znalazł się tryb śledzenia cyklu miesiączkowego – rejestruje jego fazy oraz fazy owulacji, a także wysyła przypomnienia.

Wygodnie i w każdych warunkach

Ze względu na niewielkie rozmiary oraz neutralny w dotyku materiał wykonania, Mi Band 5 przestaje się odczuwać szybko po założeniu. Nie ma możliwości, by ekran uruchomić przypadkowo, ponieważ opaskę aktywuje się tylko w jednym, w dodatku niedużym punkcie. Można ją nosić 24 godziny na dobę, a dzięki temu, że jest wodoodporna, można bez problemu używać jej podczas pływania czy pod prysznicem. Jedno ładowanie, przy często wykonywanych czynnościach, wystarcza na 7-8 dni. Jest to nowoczesne rozwiązanie dla ludzi aktywnych, wymagających wysokiej jakości oraz wytrzymałości w różnych warunkach.

Rate this post

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Close
Close
Close