Sprzęt

Czy warto kupić używaną kserokopiarkę?

Planując zaopatrzenie swojego biura w drukarki lub kserokopiarki warto się zastanowić, czy aby na pewno potrzebujemy nowe modele prosto ze sklepu. Rynek używanych sprzętów biurowych jest dość spory nie bez powodu – często jest tak, że po prostu bardziej się opłaca kupić kserokopiarkę poleasingową, nie tylko dlatego, że jest tańsza niż nowa. Dowiedz się, dlaczego warto kupić używany sprzęt biurowy poniżej!

Idealna alternatywa dla początkujących firm

Mając małą, dopiero co zaistniałą na rynku firmę, poleasingowe kserokopiarki i drukarki są doskonałą opcją, aby po prostu zaoszczędzić. Zwykle na początku drogi nie mamy zbyt dużego budżetu, więc kupno nowego sprzętu może być problematyczne. A jest on na pewno bardzo potrzebny, aby firma funkcjonowała szybko i sprawnie. Tańsza kserokopiarka czy drukarka pozwoli na bezpieczny rozwój biznesu i zbudowania płynności finansowej.

Kserokopiarka „z drugiej ręki” niekoniecznie była używana

Duże firmy i korporacje bardzo często decydują się na zakup hurtowy sprzętu biurowego, którego liczba przewyższa liczbę pracowników. Zamiast więc pozwolić, aby taka kserokopiarka się kurzyła w szafie czy magazynie, postanawiają ją sprzedać w niższej cenie (po upływie umowy leasingowej). Można więc trafić na okazję kupna sprzętu „z drugiej ręki”, ale nieużywanego nigdy wcześniej!

Ta sama jakość w niższej cenie

Używane kserokopiarki (i inny sprzęt biurowy) oczywiście zawsze będą tańsze od tych całkowicie nowych ze sklepu. Jest to główny powód przemawiający za inwestycję w tego typu sprzęt. Często jednak idzie za tym myślenie, że tańszy, używany produkt oznacza gorszej jakości. Nie zawsze tak jest – w przypadku poleasingowych kserokopiarek czy drukarek, ich użytkowanie trwa najwyżej 3 lata (tyle, ile trwa umowa leasingowa). Jeżeli w tym czasie nie zdarzył się porządny wypadek lub awaria systemu, powinny być w równie dobrym stanie, co pierwszego dnia. Mają zawsze aktualne parametry, więc będą działały prawidłowo. A Ty zaoszczędzisz na wydatkach dla firmy, nie szkodząc jakości pracy.

Aktualny serwis gwarancyjny

Używane kserokopiarki, zwłaszcza poleasingowe, mają często wciąż aktualną gwarancję producenta. Można więc poprosić o wsparcie techniczne w formie serwisu lub nawet złożyć reklamację. Wiele punktów, które oferują używany sprzęt, składają się z grupy fachowców, dla których naprawa drukarek czy kopiarek to nic nadzwyczajnego. Mają potrzebną wiedzę techniczną, więc można się również do nich zwrócić o pomoc w przypadku awarii. Zdarza się, że taka usługa jest w cenie, dlatego warto skorzystać z okazji!

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Arcan – serwis drukarek i kserokopiarek w Poznaniu.

Rate this post

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Close
Close
Close