Sprzęt

Serie iPhone 13 i 14 – na jakie warianty kolorystyczne możemy liczyć?

Fioletowy iPhone 12 i 12 mini, zielony 13 Pro i Pro Max – czy możemy liczyć na nowe kolory serii 14 wiosną 2023? Czym zaskoczył Apple w zeszłym sezonie?

Różne wersje kolorystyczne

Minął już ponad rok, odkąd swoją premierę miał iPhone 13 Pro Max. Wraz z modelami iPhone 13, 13 Pro i 13 Mini wszedł do regularnej sprzedaży 24 września 2021 roku. Oprócz mnóstwa ulepszeń, między innymi nowych procesorów, które otrzymały wszystkie serie, oraz nowego rozmieszczenia aparatów, iPhone’y zyskały także różne warianty kolorystyczne. Można więc było wybierać nie tylko spośród podstawowych barw, takich jak mocny grafit czy srebrny. Prawdziwą nowość stanowiły: alpejska zieleń, górski błękit i złoty. Czego można się spodziewać po iPhone’ach nowej generacji?

w oryginalnej kolorystyce to jeden z hitowych produktów Apple

Prawdziwy zachwyt wzbudził w zeszłym roku iPhone 13 Pro Max Alpejska Zieleń. Intensywny butelkowy odcień wyróżnia się na tle wszystkich produktów iPhone, które dotychczas dostępne były w bardziej stonowanych barwach. Obudowa z teksturowanego matowego szkła daje niepowtarzalną głębię koloru, w połączeniu z warstwą Ceramic Shield z przodu daje skuteczną ochronę podczas upadku.

To co jeszcze zasługuje na uwagę w przypadku iPhone 13 Pro Max to system 3 obiektywów 12 Mpix. Zapewniają one aż 15-krotny zoom cyfrowy, automatyczną stabilizację obrazu oraz oświetlenie portretowe z sześcioma różnymi efektami. Wewnątrz iPhone 13 Pro Max kryje wydajną baterię litowo-jonową, ładowaną bezprzewodowo lub trybem szybkiego ładowania. Jedno ładowanie wystarcza na 28 godzin odtwarzania filmów. Jak widać, nie tylko okładka zdobi smartfon iPhone 13 Pro Max.

Co wprowadzi iPhone 14?

Ponad 2 miesiące temu, w drugiej połowie września 2022 roku, do sprzedaży weszła najnowsza, czternasta generacja smartfonów iPhone. Podobnie jak iPhone 13 posiadają one certyfikat wodoodporności IP68 (model wytrzyma zanurzenie na max.6 metrów przez 30 minut), notch wyposażony w Face ID oraz podobny kształt urządzeń. W przypadku iPhone’ów serii 14 możemy liczyć na powrót części kolorów z serii 13, takich jak klasyczna czerń czy biel. Do wyboru jest także fiolet, czerwień oraz błękit.

Główną różnicą pomiędzy serią 13 a 14 jest to, że nowszy model ma o jeden rdzeń graficzny więcej. W rezultacie przekłada się to na wyższą wydajność podczas obsługi grafik. Nowy iPhone 14 posiada także tzw. funkcję bezpieczeństwa, która wykrywa zdarzenia samochodowe i powiadamia odpowiednie służby.

Generacja iPhone 13 Pro

W tej generacji smartfonów iPhone brakuje obudowy w kolorze zieleni, lecz nie brak było innowacyjnych funkcji. Smartfon iPhone 13 Pro bazuje na systemie operacyjnym iOS 15, zapewniając do 50% szybsze CPU i do 30% szybszą grafikę niż ma konkurencja. Wersję 13 Pro różni od iPhone’a 13 większa pamięć RAM oraz większa liczba nitów w ekranie, która zapewnia komfort korzystania ze smartfona w pełnym słońcu. Oczywiście to nie koniec różnic – modele Pro posiadają 3 aparaty zamiast 2, wyposażone są także w teleobiektyw. Klasyczne i stonowane kolory obudowy iPhone 13 Pro wpasowały się w gusta zdecydowanej większości odbiorców.

Jak wybrać swój kolor?

Czternasta generacja smartfonów iPhone przyniosła odświeżone kolory znane z poprzednich serii. Głęboki błękit i fiolet, srebrzysta północ i grafitowy mat, powrót soczystej czerwieni – tego możemy się spodziewać po smartfonach iPhone 14. Dobierz swój model do wykonywanych czynności. W przypadku iPhone’ów służącym rozrywce możemy poszaleć z kolorem. Do pracy wybór może być tylko jeden: grafitowe lub białe, eleganckie obudowy. Zobaczymy, czym zaskoczy nas Apple za rok.

Rate this post

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close