Sprzęt

Akcesoria ochronne do Xiaomi Mi 10/Xiaomi Mi 10 Pro

Dzisiejsze smartfony zaskakują rozwiązaniami technologicznymi, jednak tym samym stają się one dużo cięższe do ochrony niż popularne niegdyś komórki. Sporej wielkości szklana obudowa, kilka rodzajów aparatów oraz piękny ekran o zakrzywionych krawędziach, stwarzają nie lada wyzwanie podczas codziennej ochrony przed upadkami, uderzeniami i zarysowaniami. Istnieje jednak kilka przydatnych akcesoriów, w które warto wyposażyć swojego smartfona.

Akcesoria ochronne do Xiaomi Mi 10/Xiaomi Mi 10 Pro

Dzisiejsze smartfony zaskakują rozwiązaniami technologicznymi, jednak tym samym stają się one dużo cięższe do ochrony niż popularne niegdyś komórki. Sporej wielkości szklana obudowa, kilka rodzajów aparatów oraz piękny ekran o zakrzywionych krawędziach, stwarzają nie lada wyzwanie podczas codziennej ochrony przed upadkami, uderzeniami i zarysowaniami. Istnieje jednak kilka przydatnych akcesoriów, w które warto wyposażyć swojego smartfona.

Xiaomi Mi 10 oraz Xiaomi Mi 10 Pro to najnowsza propozycja flagowych smartfonów na rok 2020 marki Xiaomi. Urządzenia otrzymały dokładnie ten sam wygląd oraz rozmiar, a różnią się jedynie wewnętrzną specyfikacją. O tym jakie są różnice wewnątrz smartfonów przeczytasz tu:

Brak różnić w wyglądzie jest dużym plusem, ponieważ nie stwarza to problemów w dobraniu odpowiednich akcesoriów ochronnych, ponieważ będą one pasować zarówno na jedno, jak i drugie urządzenie. W dzisiejszym zestawieniu znalazły się trzy najbardziej praktyczne gadżety, które sprawdzą się podczas codziennej ochrony telefonu przed stłuczeniem i zarysowaniem.

Aparat: Xiaomi Mi 10 posiada aparat składający się z czterech obiektywów. Oto akcesoria, które pozwolą uniknąć zarysowań na panelu fotograficznym.

Aparat i bateria, to dwa najważniejsze podzespoły, które odróżniają od siebie Xiaomi Mi 10 i Xiaomi Mi 10 Pro. Choć model Pro zyskał bardziej rozwinięty system fotograficzny to, mimo to wizualnie wygląda on dokładnie w ten sam sposób co aparat Xiaomi Mi 10. Jest to klasyczny pionowy panel z czterema aparatami, który został ustawiony tuż obok lewej krawędzi. Moduł ten jest lekko wystający co oznacza, że w momencie odłożenia smartfonu aparatem do podłoża, będzie się on ocierał o powierzchnię powodując mikro-zarysowania. Co więcej bardzo często nosząc smartfon w kieszeni, plecaku czy torebce ulega on drobnym zarysowaniom nawet w kontakcie z drobinkami piasku i kurzu, które ostatecznie po kilku miesiącach mogą prowadzić od zarysowania obiektywu, co wpłynie na gorszą jakość zdjęć.

Dobrym i tanim rozwiązaniem jest zastosowanie szkła hartowanego na aparat. Tak naprawdę w tym przypadku marka nie ma większego znaczenia, ponieważ szkła te wykonywane są praktycznie w tej samej technologii. Przykładem takiego szkła jest Mocolo TG + Camera Lens Xiaomi Mi 10. Szkiełko kosztuje 19 złotych i bez problemu można zainstalować je na tak małej powierzchni, jaką jest aparat telefonu.

Akcesoria ochronne do Xiaomi Mi 10/Xiaomi Mi 10 Pro 13

Wyświetlacz: Ekran Xiaomi Mi 10 ma zakrzywione krawędzie. Jak skutecznie zabezpieczyć ekran przed pęknięciem i zarysowaniem?

O ile wybór szkła na aparat jest bardzo prosty, o tyle wybór szkła na ekran Xiaomi Mi 10 może przysparzać sporo problemów, zwłaszcza osobom, które po raz pierwszy mają do czynienia z zakrzywionym ekranem smartfona. Tego typu wyświetlacze są ciężkie do zabezpieczenia, ponieważ ich krawędzie zostały poddane frezowaniu, co sprawiło że są one półokrągłe. Ze względu na ich kształt zwykłe szkła hartowane nie pokryją całej powierzchni wyświetlacza, a tylko jego płaską część. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest wybór szkła UV lub folii o większej powierzchni klejenia. Przykładem polecanych szkieł jest Mocolo UV Glass lub T-Max UV Glass.

Obydwa produktu są wykonane w podobny sposób, a to co je różni to sposób instalacji. Zestaw szkła T-Max jest droższy od Mocolo, ponieważ dodatkowo zawiera stelaż ułatwiający instalację. Należy jednak pamiętać, że choć szkło UV jest najlepszym szkłem do zakrzywionych wyświetlaczy to niestety, ale jego montaż nie należy do najłatwiejszych, dlatego przed zakupem warto się zapoznać z tym, jak wygląda proces instalacji szkieł i folii. Tak, by przechodząc do zakupu być w pełni świadomym z czym to się wiąże.

Szkła hartowane UV Glass i folia do Xiaomi Mi 10:

  • Szkło hartowane Mocolo UV Glass Xiaomi Mi 10 / Mi 10 Pro Clear 49 zł
  • Szkło hartowane T-Max UV Glass Xiaomi Mi 10 / Mi 10 Pro Clear 65 zł
  • Folia Ochronna 3MK Curved Arc Xiaomi Mi 10 / Mi 10 Pro 39 zł

Akcesoria ochronne do Xiaomi Mi 10/Xiaomi Mi 10 Pro 14

Obudowa: Szklane plecki Xiaomi Mi 10 wyglądają pięknie, jednak mogą ulec stłuczeniu. Dobierz etui dopasowane pod względem funkcjonalności i unikalnego stylu.

Jak większość dzisiejszych flagowców, również i Xiaomi Mi 10 otrzymał szklaną obudowę. Oczywiście wygląda ona pięknie i dodaje dodatkowego prestiżu smartfonowi, co jednak zrobić, żeby zminimalizować ryzyko powstawania rys i by chronić telefon przed stłuczeniem? Najważniejszym elementem ochrony jest tutaj dobrze dobrane etui. Wybierając pokrowiec do swojego smartfona warto kierować się kilkoma uniwersalnymi wskazówkami, takimi jak materiał, z którego zostało wykonane etui, jaką posiada ono konstrukcję czy nawet to, jakiej jest marki.

Dobre jakościowo etui powinno być wykonane z tworzywa TPU lub PC, a oznaczenia te znajdą się w opisie produktu. Zdecydowanie należy unikać tanich etui wykonanych z słabej jakości silikonu, który szybko ulega zabrudzeniu oraz zazwyczaj jest bardzo cienki i nie zapewnia żadnego zabezpieczenia naszemu smartfonowi. Drugą kwestią jest konstrukcja. Warto się przyjrzeć czy nasze upatrzone etui, posiada budowę o lekko wystających ramkach, które są potrzebne w momencie, gdy odłożymy telefon wyświetlaczem do dołu. Zabezpieczy to ekran przed porysowaniem o podłoże. Ostatnią kwestią jest marka z polecanych producentów, oprócz tych, które znajdują się poniżej, możemy wymienić Supcase, UAG oraz Ringke. Jest ich kilka, a zatem każdy z nas dobierze etui dopasowane do własnych potrzeb. Wszystkie z wymienionych produktów znajdziesz w hurtowni akcesoriów GSM FD-Distribution.pl

Przykłady modeli etui do Xiaomi Mi 10:

  • Nillkin Frosted Shield Xiaomi Mi 10 / Mi 10 Pro 35 zł – tanie i dobrze wykonane etui marki Nillkin. Akcesorium zostało wykonane z tworzywa poliwęglanowego przez co w odczuciu jest twardsze i sztywniejsze, jednak na smartfonie nie jest to wyczuwalne. Obudowa posiada matowe oraz chropowate wykończenie, które sprawia, że smartfon pewnie leży w dłoni i nie brudzi się tak szybko, jak zwykłe etui.Akcesoria ochronne do Xiaomi Mi 10/Xiaomi Mi 10 Pro 15
  • Spigen Liquid Crystal Xiaomi Mi 10 / Mi 10 Pro 49 zł – przezroczyste etui wykonane z tworzywa TPU. Posiada nieco grubszą budowę niż klasyczne etui silikonowe co sprawia, że lepiej zabezpiecza smartfon w trakcie nieprzewidzianych upadków. Jest to jedno z najczęściej wybieranych etui marki Spigen, które nie zaburza naturalnej konstrukcji smartfona i odpowiednio ją chroni.Akcesoria ochronne do Xiaomi Mi 10/Xiaomi Mi 10 Pro 16
  • Spigen Rugged Armor Xiaomi Mi 10 / Mi 10 Pro Matte Black 49 zł – elegancki i stylowe, tymi słowami można opisać etui Rugged Armor marki Spigen. To lekki i elastyczny case, również wykonany z TPU. Obudowa posiada dodatkowe zabezpieczenia na krawędziach oraz ciekawą fakturę na wzór włókna węglowego, które sprawiają, że etui jest jednocześnie nieco pancerne, jednak nadal eleganckie.Akcesoria ochronne do Xiaomi Mi 10/Xiaomi Mi 10 Pro 17
  • DuxDucis Skin Pro Xiaomi Mi 10 / Mi 10 Pro Black 39 zł – stylowe etui z klapką w kolorze pastelowego różu lub intensywnej czerni. To propozycja dla osób, które lubią by w jednym gadżecie zmieściło się kilka przedmiotów. Etui z klapką posiada kieszonki, w których zmieści się karta płatnicza oraz drobna gotówka.Akcesoria ochronne do Xiaomi Mi 10/Xiaomi Mi 10 Pro 18

    Źródło: Opracowanie FD-Distribution.pl

Rate this post

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close