Sprzęt

Jaki powinien być dobry laptop biznesowy? Wskazówki

Laptop biznesowy to urządzenie, które ma służyć właścicielom do pracy biurowej lub zdalnej. W związku z tym należy zwrócić uwagę na jego parametry techniczne i możliwości, tak aby praca odbywała się w przyjemnej atmosferze, a po drodze nie napotkało się na żadne problemy. Warto zastanowić się nad tym, jakie cechy musi posiadać dobry laptop biznesowy, aby spełniał oczekiwania najbardziej wymagających odbiorców. 

Najważniejsze cechy profesjonalnie skonstruowanego laptopa biznesowego – co jest istotne dla inwestorów?

Laptopy o zastosowaniu biznesowym cieszą się rosnącą popularnością. Dzieje się tak, ponieważ odznaczają się starannym wykonaniem, długą żywotnością i możliwością intensywnej eksploatacji. Laptopy są dużo korzystniejszym wyborem niż komputery stacjonarne, ponieważ można je ze sobą zabierać w każdą podróż służbową, na spotkania i konferencje czy też nawet do domu. Gwarantują dużo większą swobodę działania. Jeśli chodzi o kluczowe cechy profesjonalnie skonstruowanych laptopów biznesowych warto zwrócić uwagę na następujące czynniki:

  • solidna obudowa – stworzona z najwyższej jakości materiałów (zwykle wykorzystuje się do tego włókno węglowe lub stop magnezu),
  • duża ilość rozmaitych złączy, tak aby nie zmagać się z żadnymi ograniczeniami – chodzi m.in. o kilka portów USB, czytnik kart pamięci i złącze HDMI,
  • obecność szybkiego i niezawodnego Wi-Fi wraz z modemem 4G lub 5G,
  • matowa matryca i duży ekran – dla większego komfortu pracy,
  • co najmniej 8 GB pamięci RAM (a w niektórych przypadkach jeszcze więcej, np. w większych przedsiębiorstwach),
  • optymalnie dopasowana bateria, która zagwarantuje użytkownikom długi czas pracy na jednym ładowaniu,
  • obecność dysku SSD – brak ruchomych części, duża odporność na uszkodzenia mechaniczne, mniej zużytej energii.
  • lekkość (łatwe przenoszenie i transportowanie) oraz bezpieczeństwo (np. z pomocą czytnika linii papilarnych).

Jak widać dobranie laptopa biznesowego wcale nie musi być łatwe, ale brak jakichkolwiek analiz w tym zakresie doprowadzi do tego, że przedsiębiorcy zainwestują w sprzęt, który nie powinien znaleźć się w ich firmie.

Laptopy biznesowe – na jakie modele warto zwrócić szczególną uwagę?

Biorąc pod lupę laptopy o zastosowaniu biznesowym warto zwrócić uwagę na dwie podstawowe opcje, a mianowicie Dell Latitude (oferujący spore możliwości konfiguracyjne i komfortową pracę w każdych warunkach, o podwyższonym poziomie bezpieczeństwa, z solidną oraz wytrzymałą obudową) i HP Probook (trwała konstrukcja, doskonały stosunek wydajności do ceny i niezawodna obudowa). Alternatywą będą laptopy marek Lenovo czy też Asus.

Laptopy biznesowe – krótkie podsumowanie

Dobieranie laptopów biznesowych warto pozostawić doświadczonym fachowcom, którzy na temat takich urządzeń wiedzą dosłownie wszystko. Najważniejsze jest to, aby wybrany model cechował się solidną obudową, obecnością dysku SSD, niską wagą, wysokim poziomem bezpieczeństwa, optymalnie dopasowaną baterią, matową matrycą i dużym ekranem, dużą ilością rozmaitych złączy, obecnością szybkiego Wi-Fi i co najmniej 8 GB pamięci RAM.

Rate this post

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close