GadżetyTechnologia

Galaxy Watch5 – recenzujemy nowy smartwatch od Samsunga

Inteligentny zegarek Galaxy Watch5 został oficjalnie zaprezentowany przez Samsunga wraz ze smartfonami Galaxy Z Flip4 i Galaxy Z Fold4. Znamy już jego możliwości, więc możemy poddać go ocenie, porównując go przede wszystkim z jego popularnym poprzednikiem. Zastanawiasz się, czy nowy smartwatch koreańskiej marki to trafiona inwestycja? Zapoznaj się z naszym artykułem!

Wszystkie funkcje Samsunga Galaxy Watch5

Jeśli interesuje Cię wszechstronny smartwatch z aplikacjami, Galaxy Watch5 powinien zwrócić Twoją uwagę. To zegarek, który zapewni Ci dostęp do sklepu i usług Google, umożliwiając korzystanie ze wszelkich wymarzonych udogodnień. Do podstawowych funkcji urządzenia należą oczywiście te kontrolujące stan Twojego organizmu, a więc na przykład badanie EKG, pomiar ciśnienia krwi, sprawdzanie składu ciała, pulsoksymetr oraz szeroki wybór ćwiczeń sportowych[1]. To jednak dopiero początek.

Galaxy Watch5 – podobnie jak jego poprzednik – komunikacją Bluetooth oraz łącznością komórkową w wersji LTE. Można podłączyć go bezpośrednio do słuchawek bezprzewodowych. Wraz z wbudowanym głośnikiem i mikrofonem czyni to z Galaxy Watch 5 praktyczny smartwatch z funkcją rozmowy.

W urządzeniu pojawił się też moduł NFC, bez którego dziś trudno wyobrazić sobie inteligentne zegarki. Dzięki niemu Galaxy Watch5 znakomicie spisuje się jako smartwatch z płatnością zbliżeniową.

Samsung Galaxy Watch5 – konstrukcja i wygląd zegarka

Nie od dziś wiadomo, że Samsung przykłada ogromną wagę do designu swoich urządzeń. Nie inaczej jest w przypadku Galaxy Watch5, który zaprezentowany został w dwóch rozmiarach. W zegarkach po raz kolejny zastosowano wysokiej jakości wyświetlacze AMOLED o dobrej rozdzielczości. Konstrukcja obudowy objęła także szkło szafirowe, dzięki któremu smartwatch jest wyjątkowo odporny na wszelkie uszkodzenia.

Warto zauważyć, że w porównaniu z poprzednią wersją zegarka, Galaxy Watch5 wyposażony został w akumulator o większej pojemności. W efekcie wytrzymuje na jednym ładowaniu dłużej niż Galaxy Watch4 – w nowe odsłonie smartwatcha ten aspekt został doskonalony. W zestawie otrzymujemy nową ładowarkę z szybkim ładowaniem.

Czy Galaxy Watch5 to dobra inwestycja?

Po premierze Galaxy Watch5 LTE i Bluetooth widać, że producent skupił się nie tylko jakości wykonania czy szerokiemu zastosowaniu, ale także stosunkowo atrakcyjnej cenie. Modelem tym powinien zainteresować się każdy, kto marzy o:

  • Smartwatchu z aplikacjami – dzięki sklepowi i usługom Google zyskujesz dostęp do wszystkich aplikacji Android[2] przeznaczonych na inteligentne zegarki.
  • Smartwatchu z funkcją rozmowy – wbudowany mikrofon, głośniki, łączność komórkowa w wersji LTE i możliwość podłączenia słuchawek Bluetooth umożliwiają prowadzenie rozmów bez konieczności posiadania smartfonu pod ręką.
  • Smartwatchu z płatnością zbliżeniową – moduł NFC pozwoli Ci szybko i wygodnie zapłacić zegarkiem w każdym sklepie.

Zalet nowego zegarka Samsunga jest znacznie więcej. Więc jeśli ktoś jest na etapie rozmyślania o zakupie smartwatcha, propozycja nowego modelu Galaxy Watch5 jest z pewnością warta rozważenia.

 

  1. Funkcja pomiaru ciśnienia krwi nie jest przeznaczona do wykorzystywania w diagnostyce chorób i innych stanów ani do leczenia, łagodzenia przebiegu lub zapobiegania chorobom.Funkcja przeznaczona tylko dla ogólnych zastosowań zdrowotnych i sprawnościowych. Nie jest przeznaczona do wykrywania, diagnozowania, leczenia, monitorowania ani prowadzenia jakiegokolwiek stanu zdrowotnego lub chorobowego. Wszelkich informacji związanych ze zdrowiem dostarczanych przez urządzenie i/lub aplikację nie należy traktować jako porad medycznych. Użytkownik powinien zwracać się o porady medyczne do lekarza.
  2. Wymagany telefon Samsung Galaxy z systemem Android 8.0 i min. 1,5 GB pamięci RAM.

Artykuł powstał we współpracy z Samsung

 

Rate this post

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close