Motoryzacja

3 Kroki jakie trzeba podjąć po wypadku samochodowym

Wypadki drogowe są katastrofalne i mogą zdarzyć się w jednej chwili. W Europie co ósmy śmiertelny wypadek drogowy dotyczy półciężarówki. Trudno jest wyobrazić sobie odpowiednie kroki, które należy podjąć w okresie po wypadku, ale działania podejmowane po wypadku samochodowym mają kluczowe znaczenie dla pełnego wyzdrowienia i maksymalnego odszkodowania.
Poza wstępną listą kontrolną po wypadku wymaganą przez prawo w celu zapewnienia bezpieczeństwa, istnieją trzy ważne kroki, które należy podjąć po wypadku samochodowym.

Wywołanie służb ratowniczych

Jak tylko uznasz, że jest to bezpieczne, jak najszybciej skontaktuj się ze służbami ratowniczymi. Służby ratownicze będą w stanie ocenić sytuację, odpowiednio wydostać strony z miejsca zdarzenia i zapobiec dodatkowym obrażeniom. Nawet jeśli czujesz się dobrze, ważne jest, aby po każdym wypadku udać się do lekarza, aby uwzględnić to w dokumentacji.
Policja wypełni szczegółowy raport z wypadku. Upewnij się, że poświęcisz czas na uspokojenie się bez względu na sytuację i przedyskutuj tylko obiektywne fakty, podczas gdy policja wypełnia raport. Jasny i bezstronny raport o wypadku jest niezbędny do dostarczenia odpowiednich dowodów pracodawcy i firmie ubezpieczeniowej. Zaleca się rozmowę tylko z policją na miejscu.

Zobacz:  Autonomiczne pojazdy — sprawdź, czym jest samojeżdżący pojazd

Gromadzenie informacji

Wszystkie zainteresowane strony są prawnie zobowiązane do wymiany informacji. Zacznij od zapisania numeru zgłoszenia wypadku i numeru identyfikatora oficera w przypadku, gdyby w przyszłości potrzebny był dalszy kontakt.
W przypadku wszystkich innych osób należy zanotować wszystkie dane, takie jak nazwiska, adresy, informacje o ubezpieczeniu i numery dowodów rejestracyjnych pojazdu. Jeśli wypadek wydarzył się na obszarze zamieszkanym przez ludność, zanotuj wszelkie informacje identyfikujące osoby, które znajdowały się na miejscu wypadku, ponieważ mogą one być w stanie przekazać policji oświadczenie.
Kolejnym ważnym krokiem jest pełne udokumentowanie sceny na zdjęciach, zwłaszcza jeśli pojazd jest uszkodzony. Upewnij się, że uchwyciłeś ogólne zdjęcia otoczenia, drogi i wszystkich czterech boków pojazdów, najlepiej zanim zostaną one przetransportowane. Wszystkie te elementy są ważne nie tylko w gromadzeniu późniejszej dokumentacji z obiektywnymi dowodami, ale również dla firm ubezpieczeniowych w sprawozdaniach z wypadków.

Zobacz:  Leasing czy kredyt? Co bardziej opłaca się przy zakupie samochodu

Ubezpieczenie komunikacyjne

3 Kroki jakie trzeba podjąć po wypadku samochodowym 4
Nawet jeśli nie jesteś pewien, kto jest winny, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić po wypadku samochodowym jest kontakt z adwokatem do spraw wypadków drogowych. W przeciwieństwie do typowego wypadku drogowego, wypadek ciężarówki komercyjnej obejmuje różne i bardziej skomplikowane przepisy prawa. Doświadczony prawnik umieści Cię na najlepszej drodze do rehabilitacji fizycznej i finansowej poprzez rzecznictwo w Twoim imieniu.
Udział w wypadku może być przerażająca męka, ale działając szybko i zbierając wszystkie właściwe informacje, możesz być pewien, że sprawy prawne będą obsługiwane skutecznie i w najlepszy możliwy sposób.

2.9/5 - (59 votes)

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Close
Close
Close