Technologia

7 kluczowych korzyści z analizy dużych danych

Termin „Big Data” stał się w ostatnich latach hasłem przewodnim. Wszyscy o tym mówią. Konsumenci, domy handlowe, rząd, wszyscy. Dlaczego teraz te duże dane stały się tak poważną sprawą? No cóż, zacznijmy od poznania tego, czym tak naprawdę są. Można je wykorzystać do opisania procesu gromadzenia, przetwarzania i dostępności ogromnych ilości danych, którymi dysponują różne przedsiębiorstwa. Podążając za swoją nazwą, Big Data może być ustrukturyzowany lub nieustrukturyzowany. Jednak ilość danych, które firmy zbierają, nie jest tak ważna. Konsekwencją tego jest to, w jaki sposób wykorzystują te dane, aby rozwijać swoją działalność. Big Data jest błogosławieństwem w tym sensie, że masz dostęp do informacji, które pomogą Ci podejmować świadome decyzje biznesowe i podejmować lepsze działania strategiczne.

Powodem, dla którego nabrało rozpędu w niedawnej przeszłości jest rosnące wykorzystanie smartfonów, plików multimedialnych, chmury i mediów społecznościowych. Big Data ma ogromny potencjał i to od organizacji zależy, w jakim stopniu mogą go wykorzystać na swoją korzyść. W tej chwili konieczne staje się zrozumienie niektórych kluczowych korzyści płynących z zastosowania tych danych.

Aktualność

Big Data jest w stanie dostarczyć raporty od razu. Rosnąca dostępność analizy danych pomaga organizacjom zbierać i analizować dane w poszukiwaniu istotnych informacji biznesowych. Te spostrzeżenia mogą w znacznym stopniu pomóc im w ulepszaniu ich usług i produktów. Big Data może, w czasie rzeczywistym, przekazać firmy z możliwością dodania wielu danych z tysięcy różnych źródeł. Oznacza to, że można zwiększyć lojalność klientów wobec swojej organizacji, ponieważ można mieć bardziej owocne relacje z nimi i ciekawe propozycje marketingowe. Pomoże to w końcu firmie zdobyć trwałą i nieocenioną relację z klientem.

Niezawodność

Analiza dużych danych jest zaprojektowana tak, aby bez wysiłku wykorzystać zasoby, które są zasadniczo dostępne w dużym systemie danych. Informacje są teraz tak przejrzyste, jak zbieranie uzasadnionych danych kontaktowych klientów poprzez kontrolę wielu platform. W pierwszej instancji może to nie wydawać się tak dużym problemem, ale w dłuższej perspektywie czasowej może zaoszczędzić tysiące z niewłaściwie wykorzystanych komunikatów. Może to być źródłem pomysłów na podstawie spektakularnych ilości danych z różnych źródeł. Należą do nich te rodzaje danych, które są dostarczane przez zewnętrzne źródła, sieci społecznościowe, Internet, te już przechowywane w firmowych bazach danych, itp. Big Data umożliwia również identyfikację tego, co powoduje problemy i awarie w czasie rzeczywistym.

Zobacz:  Jak działają okulary wirtualnej rzeczywistości?

Dostępność

W przeszłości ograniczone zestawy danych oznaczały, że organizacje mogły zadawać pytania i na nie odpowiedzieć jedynie w formie listy pytań. Teraz, dzięki potężnej platformie do analizy danych, można nie tylko szybko odpowiadać na więcej pytań, ale także odpowiadać na więcej pytań dotyczących tych pytań. Stworzyło to środowisko, które zachęca do myślenia, kreatywności i wzmożonej krytycznej analizy. Duże dane mogą być przytłaczające. Jednak dzięki dobremu narzędziu do analizy, organizacja może tworzyć dane potrzebne do pozyskania praktycznych informacji i rozwijania zaangażowania klientów. Na przykład, firma zajmująca się tworzeniem aplikacji na smartfony tworzy aplikacje, które można wykorzystać do podtrzymania korzystnych relacji z klientami.

Użyteczność

Wiele firm podejmuje decyzje, które są poniżej wartości nominalnej z powodu przestarzałych lub niesklasyfikowanych danych. Big Data może zagwarantować, że dane te można wykorzystać bezbłędnie. Platforma ta zapewnia możliwość pozyskania spektakularnych wolumenów ustrukturyzowanych danych transakcyjnych o dłuższych okresach czasu. W dzisiejszych czasach kładzie się duży nacisk na nowatorskie technologie, które umożliwiają integrację informacji zwrotnych z mediów społecznościowych, ankiet i informacji dotyczących uczestnictwa w tradycyjnych systemach. W ten sposób dane te pomógł firmom świadczyć klientom usługi, kiedy tylko tego potrzebują. Na przykład umożliwienie klientom uzyskania spersonalizowanych usług za pomocą jednego kliknięcia myszką.

Przydatność

Wiele firm jest niezadowolonych z tego, że ich narzędzia są w stanie przeszukiwać nieistotne dane. Duże dane są wykorzystywane do segmentacji zbiorów danych oraz do generowania modeli normatywnych i predykcyjnych. W ramach zmodernizowanych aplikacji biznesowych, zaszczepianie tych modeli może znacznie poprawić wartość biznesową i produktywność. Podejście, które często zapewniają narzędzia dla analiz istnieje już od jakiegoś czasu. Niemniej jednak dopiero od niedawna zdolność algorytmów związanych z eksploracją danych została dostosowana, aby umożliwić głównym organizacjom dostęp do znacznie bardziej istotnych danych.

Zobacz:  Mi Band 5 - nowy tani smartband od Xiaomi

Precyzja

Wiele firm jest niezadowolonych z wielości wersji tego samego rodzaju informacji. Trudnym zadaniem staje się ustalenie, które informacje są autentyczne, a które nie. Analiza danych dostarcza rozwiązania, dając Ci wysoce precyzyjne informacje. Łącząc i porównując dane zebrane przez wiele źródeł, firmy mogą prawidłowo analizować dokładność inteligencji. Big Data pomaga wykluczyć nisze danych, które umożliwiają organizacjom uzyskanie dość unikalnej wizji klienta. Obejmuje to zazwyczaj nieograniczoną ilość pomiarów obliczeniowych, opisowych i branżowych, które pozwalają na zbudowanie szczegółowego konta każdego klienta. Pomiary te zapewniają firmom holistyczne zrozumienie ich klientów poprzez panoramiczną wiedzę o każdym z nich. W ten sposób, pozwalając biznesowi rozwijać skuteczne kampanie informacyjne, jak np. kampanie infograficzne.

Bezpieczeństwo

7 kluczowych korzyści z analizy dużych danych 4
W przypadku Big Data bezpieczeństwo to przede wszystkim to, co powinno być zagwarantowane klientom. Stwierdzono, że firmy poniosły straty sięgające setek tysięcy złotych z powodu naruszenia bezpieczeństwa. Dzięki szerokiemu wachlarzowi informacji, klienci są obecnie dobrze poinformowani o ryzyku, na jakie są narażeni. Oszuści nie są więc w stanie łatwo uciec od oszukiwania swoich „klientów”. Analiza dużych danych pomaga w znacznym stopniu śledzić wszelkie nietypowe operacje zachodzące w sieci i wykrywać te błędy.

Pełen potencjał analizy dużych danych nie został jeszcze zrealizowany. Dzięki ogromnej dobroci płynących z niej, technologia ta z pewnością przyniesie przyszłościowy rozwój na dużą skalę.

2.9/5 - (126 votes)

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Close
Close
Close