Marketing internetowy

5 Różnych rodzajów planów hostingowych

Dziś wszystko działa w Internecie. Właściciele firm z różnych sektorów poszerzają swoje horyzonty, zakładając swój biznes internetowy. Sieć jest produktywną platformą, gdzie można zaprezentować swoją markę, produkty i usługi dla dużej liczby klientów na całym świecie.

Jeśli jesteś nowy w branży rozwoju sieci Web, możesz się zgubić między wyborem najlepszego planu hostingowego dla Twojej witryny. Istnieje wiele rodzajów hostingu, usługodawców i planów hostingowych dostępnych w sieci, że staje się dość trudne do wyboru najlepszych pod względem funkcji i niezawodności.
W tym artykule, będziemy badać różne rodzaje planów hostingowych, wraz z ich odpowiednimi cechami.

1. Współdzielony plan hostingu

Współdzielony hosting jest jednym z najtańszych hosting planów, który jest popularny wśród małych i średnich stron internetowych. W ramach tego typu hostingu, serwer WWW obsługuje wiele kont i klientów w tym samym czasie.

Wiele kont będzie dzielić oprogramowanie, zasoby i przepustowość między sobą.

Nie ulega wątpliwości, wspólny plan hostingowy jest niedrogim rozwiązaniem, ale nadal napotyka pewne poważne niedociągnięcia, takie jak brak kontroli nad konfiguracją serwera, powolna prędkość stron internetowych, i niższe bezpieczeństwo.

2. Wirtualne serwery prywatne (VPS)

Jest podobna do planu hostingu współdzielonego, ale oferuje więcej dodatkowych funkcji i korzyści. W przypadku serwera wirtualnego, maszyna jest podzielona na kilka kont, z których każde posiada własne dedykowane zasoby serwera, dostęp root, własny system operacyjny i pełną kontrolę nad partycją wirtualną. Jeśli chcesz mieć wysoce bezpieczną i pełną kontrolę, musisz wydać dodatkowe pieniądze na VPS.

Zobacz:  Pozycjonowanie stron internetowych – praktyczny poradnik!

Uwaga: Koszt planu VPS zaczyna się od 100 zł miesięcznie. Większość witryn o średnim i wysokim ruchu są hostowane na tym planie hostingowym.

3. Serwer dedykowany

Jest jak solidny komputer, gdzie użytkownik może mieć pełną kontrolę nad całym swoim sprzętem i zasobami serwera. Serwer można skonfigurować z preferowanym systemem operacyjnym, oprogramowaniem lub sprzętem. Ponadto oferuje wysoce bezpieczne środowisko, które może pomóc w przechowywaniu danych uwierzytelniających. Ale za to trzeba wydać dużo pieniędzy – to jest bardzo drogie.

Serwery dedykowane są powszechnie używane do przechowywania poufnych danych, stron internetowych o dużym ruchu i przetwarzania płatności. Miesięczny plan hostingowy zaczyna się od około 500 złotych.

4. Reseller hosting

Jest to idealny plan hostingowy dla firm projektujących strony internetowe i startup agencji hostingowych. Reseller hosting jest wygodnym sposobem na zaoferowanie usług hostingowych dla własnych klientów i generowanie zysków poprzez odsprzedaż przestrzeni internetowej pod własną marką.

Największą różnicą jest to, że reseller hostingi są dostarczane na wirtualnym serwerze prywatnym (VPS), zamiast współdzielonym hostingu. Otrzymujesz serwer dedykowany, który możesz skonfigurować i dzielić, kiedy chcesz. Jednak koszt pakietu hostingowego resellera zaczyna się od 100 złotych za miesiąc, w zależności od liczby kont i zasobów, których potrzebujesz.

Zobacz:  Jak reklamy produktowe Google mogą przyspieszyć rozwój Twojej firmy? Rozwiązanie skrojone na miarę Twojego biznesu.

5. Hosting w chmurze

Chmura hostingowa jest najbardziej zaawansowaną technologią hostingową oferującą dużą elastyczność, skalowalność i niezawodność. Obejmuje ona klastry load-balanced serwerów, które mogą pomóc Ci przechowywać nieograniczoną ilość danych i mogą być przetwarzane przez różne serwery na raz.

Strony internetowe hostowane w chmurze hostingowej mogą łatwo przezwyciężyć katastrofalne sytuacje, które mogą zniszczyć centrum danych. Jednak jednym z ograniczeń hostingu w chmurze SSD jest brak kontroli nad lokalizacją danych hosta, co może stanowić problem dla użytkowników z obawami dotyczącymi bezpieczeństwa danych i prywatności.

Podsumowanie

5 Różnych rodzajów planów hostingowych 4
Jest to pięć głównych planów hostingowych, które można wybrać po przeanalizowaniu wymagań internetowych i szacowanego budżetu. Jeśli jesteś nowy i chcesz niedrogi hosting, możesz zdecydować się na wspólny plan hostingowy. Jeśli prowadzisz stronę z dużym natężeniem ruchu, można iść albo na VPS lub dedykowany serwer. Reseller hosting jest idealny dla firm projektujących strony internetowe, podczas gdy hosting w chmurze może być świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą przechowywać dane na swojej stronie i chronić swoją stronę przed wszelkimi klęskami żywiołowymi.

3/5 - (71 votes)

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close