Finanse

Jak małe firmy mogą łatwo zarządzać transferami wstecznymi?

Bankers' Automated Clearing Services (Bacs) jest systemem płatności, który jest wykorzystywany do przetwarzania różnych form płatności elektronicznych. Centralne systemy płatności obsługują polecenia zapłaty. Taki system może być wykorzystywany przez małe firmy do przetwarzania emerytur, ulg podatkowych, płac, świadczeń państwowych itp.

Przed rosnącą popularnością Faster Payments, Bacs był popularnym procesem płatności w Wielkiej Brytanii do dokonywania płatności online, telefonicznie lub fizycznie.

Z Bacs, można zdecydować się na Direct Debit i Direct Credit, oferując większą wygodę dla firm, umożliwiając im dokonywanie transakcji bezpośrednio na konto bankowe drogą elektroniczną. W ten sposób wszystkie transakcje, niezależnie od ich charakteru, są przetwarzane przy użyciu Bacs.

Jeśli zamierzasz dokonać przelewu za pomocą Bacs, zostaniesz przekierowany przez Bacs, gdzie Twoja płatność będzie przetwarzana elektronicznie. Oznacza to, że jeśli planujesz przelać pieniądze z konta bankowego, Twoja transakcja będzie zarządzana bezpośrednio przez Bacs. Jednakże, jedynym problemem związanym z płatnościami Bacs jest to, że czas przetwarzania może być zniechęcający dla tych, którzy chcą natychmiastowych płatności. Ogólnie rzecz biorąc, przetwarzanie płatności Bacs zajmuje 2 dni robocze. Dlatego też, jeśli masz mało czasu, Bacs może nie być właściwym wyborem dla Ciebie.

Jak uzyskać dostęp do kopii zapasowych?

Aby przetworzyć płatność, istnieją dwa różne sposoby przekazywania danych do Bacs Bureau.

Idealna metoda przetwarzania danych będzie zależała od wymagań i dostępnych zasobów Twojej firmy.

Dostęp pośredni: Takie płatności są regulowane przez bank dla tych, którzy nie mają dostępu do wielu zasobów. Dane mogą być pozyskiwane przez bank za pośrednictwem telefonu, Internetu lub faksu. Ponadto można również skorzystać z dodatkowych usług, takich jak przetwarzanie list płac. Informacje na temat odpowiedniej opcji można uzyskać w swoim biurze lub banku.

Zobacz:  7 Kreatywnych sposobów sfinansowania początkującej firmy.

Bezpośredni dostęp: Bezpośrednie przesyłanie danych to wygodny i szybszy sposób przetwarzania płatności do biura Bacs. Metoda ta znana jest ze swojej efektywności kosztowej i zdolności do masowego przetwarzania płatności. Taka technika obejmuje wykorzystanie technologii KPI, a dostęp jest regulowany na podstawie Bacstel-IP. W tym celu potrzebny jest komputer, dostęp do Internetu, port szeregowy i zatwierdzone oprogramowanie Bacstel-IP.

W jaki sposób zarządza się przetwarzaniem poprzez Bacs?

Pierwszy dzień płatności Bacs jest znany jako Input Day. W tym dniu bank przesyła plik płatności do Bacs Bureau w celu przetworzenia. Plik płatności należy złożyć w godzinach pracy biura.
Pliki są wysyłane do banku odbiorcy, który następnie pracuje nad realizacją płatności. Dzień ten nazywany jest Dniem Przetwarzania.
Trzeci dzień to dzień, w którym płatność zostaje zaksięgowana na koncie odbiorcy i pobrana z Twojego konta bankowego. Jest to tzw. dzień wejścia.
Bacs daje Ci ogromną kontrolę nad dokonywanymi transakcjami. Masz możliwość decydowania, kiedy przetwarzać każdą płatność. Firmy mogą wydawać polecenia zapłaty na 30 dni przed terminem płatności, oferując większą elastyczność. Co więcej, możesz również zdecydować się nawet po przesłaniu pliku płatności do banku, pod warunkiem, że nie przekroczy on limitu czasowego.

Zobacz:  Anonimowe konta WettStein, Revolut i konta bankowe na Belize. Czyli jak otworzyć anonimowe konto bankowe

Dlaczego warto wybrać Bacs?

System płatności Bacs jest znany z bezpieczeństwa. Wiele firm korzysta z Bacs dla niezrównanej wygody i bezpiecznego środowiska finansowego, które oferuje. Ponadto, instytucje finansowe dodają dodatkowe warstwy bezpieczeństwa, aby zapewnić, że transakcje są przetwarzane w sposób bezpieczny.

Jako firma, Bacs jest idealny dla Ciebie, ponieważ rodzaj zabezpieczeń, które otrzymujesz jest wprost proporcjonalny do rodzaju dokonywanej płatności. Tak więc, tylko firmy, które zostały zatwierdzone mogą odebrać płatność. Ponadto, jeśli wystąpi nieprawidłowość, możesz ubiegać się o ochronę w ramach Gwarancji Polecenia Zapłaty oferowanej przez Bacs.

Gwarancja Polecenia Zapłaty oferuje ochronę dla wszystkich firm. W związku z tym, jeśli dojdzie do nieuwierzytelnionej transakcji, należy zdecydować się na natychmiastowy zwrot pieniędzy. Nieautoryzowana płatność to taka, w przypadku której nie uzyskano zgody posiadacza rachunku. Jeśli dojdzie do oszustwa, dostaniesz dostęp do swojego konta, będziesz mógł skorzystać ze zwrotu pieniędzy. Jednakże, jeśli zgoda została udzielona, żadna rekompensata nie jest przyznawana. Co więcej, roszczenia mogą być zgłaszane w ciągu 13 miesięcy od transakcji, co daje firmom znaczny czas na zgłoszenie roszczeń.

Podsumowanie.

Jak małe firmy mogą łatwo zarządzać transferami wstecznymi? 4
Bacs jest podstawowym i najczęściej używanym przez przedsiębiorstwa systemem płatniczym. Popularność systemu zwiększa użyteczność systemu płatniczego. Jeśli chcesz dokonywać płatności za pośrednictwem Bacs możesz świadczyć usługi banku lub biura.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close