Finanse

Pożyczka na dowód – jak wybrać najlepszą? 5 przydatnych rad

Aby uzyskać pożyczkę na dowód, w większości przypadków wystarczy dowód osobisty. To on służy do potwierdzenia tożsamości potencjalnego pożyczkobiorcy i dzięki temu można uniknąć zbędnych formalności i zaoszczędzić czas. Sprawdź, czym się kierować przy wyborze pożyczki na dowód.

Dobrej oferty pożyczki na dowód często szukają osoby, które chcą zaoszczędzić czas i nie musieć dostarczać dokumentów dochodowych, aby uzyskać pożyczkę. Dzięki ograniczeniu formalności na pieniądze można liczyć naprawdę szybko i czym prędzej móc sfinansować pilny wydatek.

Pożyczka na dowód – najważniejsze informacje

Pożyczka na dowód to pożyczka udzielana przez firmy z sektora pozabankowego. Sam proces jej uzyskania nie wymaga wychodzenia z domu. Można złożyć wniosek internetowy, a następnie po pozytywnej weryfikacji zdolności do spłaty pożyczki, pieniądze są od razu przekazywane na Twoje konto bankowe.

Wniosek o pożyczkę składa się sprzed ekranu komputera – dzięki temu nie musisz odwiedzać żadnych placówek, ani rozmawiać z nikim przez telefon. Jeżeli nie chcesz, to nikt oprócz Ciebie nie dowie się, że szukasz finansowego wsparcia.

Aby otrzymać pożyczkę na dowód, wystarczy więc mieć urządzenie z dostępem do internetu oraz ważny dowód osobisty. Niestety tego dokumentu nie może zastąpić paszport ani prawo jazdy.

Jeżeli chcesz uzyskać takie finansowanie, to musisz być w odpowiednim wieku, posiadać regularne dochody (z pracy albo z emerytury lub renty) o takiej wysokości, które pozwolą Ci bez problemu spłacać ratę oraz móc pochwalić się dobrą historią spłacanych zobowiązań. Oczywiście obecność w rejestrze dłużników przekreśla szansę na uzyskanie pożyczki na dowód.

Jak wybrać najlepszą pożyczkę na dowód?

  1. Na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszą ofertę pożyczki na dowód? Przede wszystkim weź pod uwagę na koszty. Im niższa łączna kwota do zapłaty, tym lepiej. Na łączny koszt pożyczki mogą składać się: odsetki, prowizja, opłata przygotowawcza czy ubezpieczenie.
  2. Ważna także jest wysokość raty. Jeżeli nie chcesz obciążać domowego budżetu, to lepiej wybrać taką pożyczkę na dowód, którą można spłacać w miesięcznych ratach, a nie jednorazowo.
  3. Zwróć również uwagę na szybkość wypłaty środków.
  4. Popatrz także na wiarygodność pożyczkodawcy. Warto sprawdzić, czy występuje on w rejestrze prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego, czy należy do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, czy współpracuje z Biurem Informacji Kredytowej i biurami informacji gospodarczej. To wszystko wpływa na bezpieczeństwo pożyczania.

Czy pożyczka na dowód jest przyznawana tylko na dowód?

W większości przypadków dowód osobisty wystarczy, aby otrzymać pożyczkę na dowód. Jednak istnieją przypadki, gdzie analitycy nie są pewni odnośnie do podanej przez Ciebie wysokości zarobków i miejsca zatrudnienia.

Aby nie pożyczyć pieniędzy niewłaściwej osobie, analityk może poprosić o dostarczenie również zaświadczenia o zarobkach. Zdarza się to jednak naprawdę rzadko. Jeżeli sytuacja jest jasna, to nie ma konieczności uzupełniania wniosku dodatkowymi dokumentami.

Czym pożyczka na dowód różni się od kredytu gotówkowego?

Jest naprawdę sporo różnic pomiędzy pożyczką na dowód a kredytem gotówkowym.

Po pierwsze, pożyczek na dowód udzielają firmy z sektora pozabankowego, a kredytów banki. Zasady udzielania pożyczek są w głównej mierze w Kodeksie cywilnym, zaś kredytów w Prawie bankowym. Warto jednak wiedzieć, że oba te typy produktów podlegają pod przepisy Ustawy o kredycie konsumenckim, które gwarantują klientom możliwość odstąpienia od umowy i otrzymanie informacji o absolutnie wszystkich kosztach czekającego ich zobowiązania.

Po drugie, do otrzymania pożyczki na dowód zazwyczaj wystarczy tylko dowód osobisty. Z kolei przy wnioskowaniu o kredyt gotówkowy, trzeba mieć dowód osobisty i (minimalnie) wyciąg z konta z ostatnich 3 – 6 miesięcy (zależy to od wymagań banku). Często również trzeba dostarczyć zaświadczenie o zarobkach, zeszłoroczny PIT czy aktualny odcinek emerytury.

Po trzecie, do uzyskania kredytu gotówkowego potrzebna jest naprawdę dobra historia kredytowa i wysoki scoring BIK. Firmy pożyczkowe dają szansę uzyskania finansowania nawet tym, którym powinęła się noga przy spłacie rat. Oczywiście zaległości nie mogą być duże, ale nie jest tak, że nie można mieć absolutnie żadnych opóźnień.

Po czwarte, uzyskanie kredytu gotówkowego (szczególnie jeśli jest się nowym klientem danego banku) wymaga wizyty w oddziale. Pożyczki na dowód zaś są udzielane bez konieczności wizyty w placówce, wniosek można więc złożyć każdego dnia o dowolnej porze.

Rate this post

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close