Motoryzacja

Zalety stosowania monitoringu GPS

Rozwój technologii doprowadził do faktu, że monitoring GPS jest dziś standardem. Istotą takiego systemu jest ciągłe monitorowanie położenia samochodu, całodobowy kontakt z kierowcą oraz kontrola eksploatacji pojazdu. Powoduje to, że monitoring jest niezbędnym elementem każdego przedsiębiorstwa oraz sposobem na poprawę bezpieczeństwa samochodu.

Najczęściej monitoring kojarzy się z kontrolą floty. Jednak, aby odpowiednio zarządzać przedsiębiorstwem, konieczna jest także zdolność odpowiedniego zarządzania zasobami ludzkimi. Menedżerowie powinni mieć na uwadze, że na odpowiednie kierownictwo duży wpływ ma czas poświęcany przez pracowników na wykonanie danego zadania. Próbując rozważać optymalizację kosztów należy brać pod uwagę korzyści, jakie niesie zastosowanie monitoringu GPS i z punktu widzenia firmy i z punktu widzenia pracownika.

Zalety monitoringu

Za pomocą kontroli satelitarnej można mieć baczenie na flotę składającą się z wielu pojazdów za pośrednictwem jakiegokolwiek urządzenia obsługującego oprogramowanie. Dzięki temu systemowi można sprawdzić dokładne położenie samochodu, bez względu na to, jak daleko znajduje się od bazy.

Zobacz:  3 Kroki jakie trzeba podjąć po wypadku samochodowym

Bardzo ważną funkcją monitoringu jest zabezpieczenie pojazdów przed kradzieżą, ponieważ pokazuje on status pojazdu także podczas postoju.

Za pomocą GPS można kontrolować czas pracy kierowcy, czy nie narusza przepisów ustawy o czasie pracy, gdzie się aktualnie znajduje oraz jak dba o samochód podczas jazdy.

GPS monitoruje także parametry samochodu. Dzięki niemu można sprawdzić zużycie paliwa, czy prędkość samochodu. W tej sytuacji można zbadać, czy kierowca nie naraża przedsiębiorstwa na dodatkowe koszty z tytułu mandatów.

Dzięki oprogramowaniu, można tworzyć ewidencje czasu pracy kierowców, raporty z podróży służbowych, archiwizować dane oraz porównywać style jazdy kierowców.

Korzyści dla pracownika

Niektóre aplikacje mogą posiadać, który jest swego rodzaju asystentem kierowcy. Może on przekazywać wszystkie dane o bieżącej sytuacji na drodze. Aktualizowane przez innych użytkowników tej samej aplikacji informacje pomogą ostrzec kierowcę, gdzie znajdują się fotoradary, miejsca kontroli policji i Inspekcji Transportu Drogowego. Sugeruje także objazdy po możliwych wypadkach lub korkach. Warto pamiętać, że opcja związana z bezpośrednią aktualizacją danych przez innych użytkowników jest bezpłatna.

Zobacz:  Diesel kontra hybrydowy, który jest najlepszym wyborem?

Połączenie monitoringu pojazdu i pracownika jest przydatne dla każdej firmy, ponieważ pomaga optymalizować jej wydatki, pokazuje obszary działalności, w których można zastosować oszczędności a co za tym idzie bardziej efektywnie zarządzać przedsiębiorstwem.

Źródło: https://motoweb.com.pl/czym-jest-monitoring-gps/

Rate this post

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close