Marketing internetowy

Czy warto kupić polubienia strony na FB?

Dość oczywiste jest, że każdy, kto startuje z profilem na Facebooku, chciałby możliwe najwcześniej zdobyć dużą i wierną rzeszę odbiorców. Strona, która ma zaledwie kilku fanów, nie prezentuje się przecież wiarygodnie i atrakcyjnie, szczególnie, gdy zamierzasz sprzedawać poprzez ten kanał. Nie zawsze musisz jednak prowadzić długotrwałe kampanie promocyjne i miesiącami oczekiwać na akceptowalny rezultat. Alternatywę stanowią serwisy oferujące polubienia strony na FB. Czy warto z nich korzystać? Na co zwrócić uwagę, wybierając usługę?

Jeżeli zakładasz nowy fanpage lub próbujesz powrócić do prowadzenia profilu po dłuższej przerwie, polubienia strony na FB mogą okazać się przydatnym narzędziem do jego rozkręcenia. Sprawdź jednak koniecznie, na co zwrócić uwagę.

Kupowane polubienia strony na FB – co to daje?

Polubienia na Facebooku mogą być związane ze wszystkimi zamieszczonymi na fanpage’u treściami: zdjęciami, filmami, dłuższymi postami. Dotyczą także samego profilu. Liczba polubień w bezpośredni sposób świadczy o jego popularności. W momencie, gdy przy fanpage’u pojawia się coraz więcej like’ów, często uruchamia się tzw. efekt kuli śnieżnej – początkowe łapki w górę szybko zachęcają innych internautów do takiej samej reakcji. Ludzie reagują lub udzielają się w dyskusji pod postami, pod którymi już zaczęli udzielać się ich znajomi. W naturalny sposób zwiększają się w ten sposób zasięgi, a algorytmy Facebooka postrzegają daną treść jako bardziej atrakcyjną. Takie zachowania mają ogromną wartość, jednak zachęcenie do nich wcale nie jest łatwe.

Okazuje się, że podobny efekt osiągniesz, kupując polubienia profilu lub like pod zdjęciem. Wystarczy, że osoba przeglądająca sieć dostrzeże interesującą, czyli zaopatrzoną w polubienia treść, a zareaguje podobnie.

Kupowanie polubień – jak to działa?

Samo kupowanie polubień nie jest skomplikowane. Wystarczy, że znajdziesz wiarygodny serwis oferujący taką usługę i w odpowiedniej zakładce podasz link do postu lub profilu, który ma zostać wypromowany. Warto wybierać portale, w których wypisanie zlecenia wiąże się z podaniem danych kontaktowych, na przykład adresu e-mailowego. Dzięki temu otrzymasz powiadomienie, gdy zadanie zostanie przetworzone, a na Facebooku uwidocznią się pierwsze efekty.

Dlaczego warto kupić polubienia strony?

Istnieje kilka powodów, dla których warto zainteresować w płatne polubienia strony. Taki zabieg przede wszystkim pozwoli dobrze wystartować: nie musisz zaczynać od zera, lecz już na wstępie zyskujesz grupę odbiorców. Uwiarygodnią oni profil w oczach innych: skoro obserwuje go konkretna liczba osób, istnieje powód, dla którego zostać fanem profilu. Oczywiście, nie zapomnij, że aby trend został utrzymany, musisz przekonać użytkowników odpowiednimi treściami.

Do wyboru masz: polubienia zdjęć lub samego fanpage’a, a niekiedy także obserwacje i komentarze. Wszystko może zostać dopasowane do twoich potrzeb biznesowych.

Na co uważać, decydując się na te usługę?

Sama usługa wiąże się, oczywiście, z pewnymi zagrożeniami. Przede wszystkim wybieraj sprawdzone serwisy, w przypadku których masz pewność, że usługa zostanie wykonana. Wybieraj platformy, które wiedzą, jakie profile są w stanie pozyskać. Kluczowi są polscy fani i autentyczne konta, które nie znikną w krótkim czasie. Co ważne, poszczególne polubienia nie mogą być dodawane natychmiast. Idealnie będzie, gdy zaczną pojawiać się stopniowo, naturalnie, w różnych odstępach czasowych.

Rate this post

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close
Close