Gry

FIFA 21 – co wiemy?

FIFA to seria gier, której nie trzeba przedstawiać chyba nikomu. Już lada moment na rynku pojawi się najnowsze wydanie, na które cały świat czeka z niecierpliwością. Co ciekawego zaoferuje nam FIFA 21? Kiedy i gdzie będziemy mogli ją kupić? 

FIFA to kultowa już seria piłkarska wydawana przez EA Sport. Tę grę zna chyba już naprawdę każdy. Mimo że piłka nożna zawsze cieszyła się dość dużą popularnością, to jednak właśnie dzięki niej zyskała jeszcze większą rzeszę fanów. W końcu to właśnie FIFA sprawiła, że na boisku swoje możliwości sprawdzić może dosłownie każdy. Nie ważne czy mamy stadion tuż za oknem, czy najbliższy klub piłkarski jest oddalony od nas o kilkadziesiąt kilometrów. Dzięki grze FIFA, każdy z nas może poczuć te wspaniałe, sportowe emocje, towarzyszące nie kibicom, a głównym bohaterom rozgrywek. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że każde kolejne jej wydanie to wielkie wydarzenie wśród graczy. Już niedługo na sklepowych półkach dostępna będzie najnowsza edycja, czyli FIFA 21. Z każdym dniem zbliżającym nas do premiery, ekscytacja wzrasta, a wraz z nią pojawia się coraz więcej pytań. Jaka będzie FIFA 21? Gdzie będzie można ją kupić oraz czy w ogóle warto będzie to robić?

FIFA 21 – kiedy premiera?

FIFA 21 wzbudza ogromną ciekawość, a gracze nieustannie zadają tysiące pytań, odnośnie do najnowszego wygania tej kultowej gry. Najczęściej zadawanym jest jednak niezaprzeczalnie właśnie to powyższe, czyli kiedy odbędzie się premiera. EA Sports przyzwyczaiło graczy, że każda kolejna edycja gry pojawia się na rynku tuż po wakacjach. Początek września już od lat jest ogromnym świętem wśród fanów wirtualnych rozgrywek w piłce nożnej. Jakież więc było nasze rozczarowanie, gdy dowiedzieliśmy się, że w tym roku ta tradycja zostanie przerwana. Niestety, lecz FIFA 21 nie pojawi się na sklepowych półkach we wrześniu. Jak z pewnością większość osób się domyśla, powodem całego tego zamieszania jest pandemia Covid-19. Koronawirus opóźnił wszystkie etapy związane z promocją gry, w związku z czym podobnie stało się z datą wydania. Na szczęście EA Sports nie każe nam czekać długo. Oficjalna premiera FIFA 21 ma odbyć się bowiem już niebawem, bo 6 października 2020 roku. Może ten dodatkowy miesiąc sprawi, że przyjemność z nowej gry będzie jeszcze większa.

FIFA 21 – na jakie urządzenia?

Najnowsza FIFA, tak jak i poprzednie wydania, będzie dostępna zarówno w wersji na komputery stacjonarne, jak i na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. Tak się akurat w tym roku złożyło, że niecałe dwa miesiące po premierze gry FIFA 21 na rynku pojawić się mają najnowsze konsole od Sony oraz Microsoft. Temat ten wzbudza wiele pytań, ponieważ gracze zastanawiają, czy jest sens kupować grę na starą konsolę, skoro w planach mają zakup tej nowej. EA Sports nie zostawiło tu jednak żadnej niejasności. Decydując się na zakup gry FIFA 21 w wersji na PS4, czy Xbox One dostępnej na https://www.euro.com.pl/gry-xbox-one/electronic-arts-fifa-21-xbox-one.bhtml, otrzymamy darmową aktualizację do nowszej wersji. Co więcej, po ”przeniesieniu się” na Xbox Series S lub PS5, zachowamy nasze wszelkie osiągnięcia w grze.

Bez wątpienia warto wspomnieć także o wymaganiach sprzętowych producenta dotyczących PC. FIFA 21 na szczęście nie ma ich zbyt wysokich. Sprawną i dobrej jakości grą, możemy cieszyć się, posiadając przynajmniej procesor AMD Phenom II X4 965 lub Intel Core i3-2100. Minimalna pamięć RAM, jakiej będziemy potrzebować to natomiast 8 GB.

Czy warto kupić grę FIFA 21?

W przypadku tak kultowej gry, jak FIFA, powyższe pytanie bez wątpienia możemy nazwać retorycznym. Jeśli ktoś rozkochał się w poprzednich edycjach na tyle, że ciężko mu było odejść od konsoli, czy też komputera, to najnowsze wydanie może być jeszcze bardziej ”niebezpieczne”. Z każdej strony bowiem dochodzą nas słuchy, że FIFA 21 będzie ogromnym skokiem w stronę jakości i realizmu. Zaskoczyć ma nas przede wszystkim wyjątkowa grafika. Wszelkie postacie mają być jeszcze bardziej autentyczne. Wprowadzono ponoć także wiele poprawek dotyczących dryblingu. W najnowszym wydaniu podania mają być bardziej precyzyjne i celne. Mocno rozbudowano także tryb Volta, który w poprzedniej wersji bardzo spodobał się graczom. Więcej szczegółowych informacji na temat nowości związanych z grą FIFA 21 znajdziemy na https://www.euro.com.pl/cms/fifa.bhtml.

FIFA 21 – ile kosztuje i gdzie kupić?

Jedną z kwestii wzbudzających ciekawość w związku z grą FIFA 21, jest jej cena. W tym przypadku jednak nikt z pewnością nie będzie zaskoczony, gdyż niemal zawsze jest ona dość podobna. Podstawową wersję gry na konsolę PS4 oraz Xbox One kupimy za 239 zł, na PC natomiast, za 219 zł. Oczywiście dostępna będzie także FIFA 21 Edycja Mistrzowska. W tym przypadku koszt wynosić będzie 319 zł.

Chociaż do premiery zostało jeszcze trochę czasu, to grę FIFA 21 możemy kupić nawet już dziś. W sklepie https://www.euro.com.pl/gry-playstation-4/electronic-arts-fifa-21-ps4.bhtml ruszyła przedsprzedaż wszystkich najnowszych wydań. Możemy zamówić grę teraz, by odebrać ją w dniu premiery bez czekania w kolejce.

Rate this post

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Close
Close
Close