Nauka

5 wskazówek, jak znaleźć właściwego korepetytora

Niezależnie od tego, czy jesteś uczniem, czy rodzicem dziecka uczęszczającego do szkoły, być może w pewnym momencie będziesz musiał zatrudnić opiekuna, aby uzupełnić to, czego naucza się w klasie. Jeśli znasz stronę internetową, na której można uzyskać najlepsze informacje dotyczące korepetytora, to byłoby to świetne miejsce na początek.
W wielu przypadkach znalezienie najlepszego korepetytora nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę. Jednocześnie różni ludzie poszukują u korepetytora różnych cech. To, co dla jednej osoby może być ważną cechą, niekoniecznie musi być najważniejsze dla następnej osoby.
Najważniejsze jest, aby wiedzieć, dlaczego w pierwszej kolejności potrzebny jest korepetytor. Dzięki temu będziesz miał doskonałą pozycję, aby wiedzieć, jakie pytania zadawać i gdzie rozpocząć poszukiwania. Skontaktowanie się z przyjaciółmi i krewnymi sprawdza się w praktyce, ale nadal musisz mieć pewność, że dokonujesz właściwego wyboru z właściwych powodów.

Spis treści

Zobacz:  Autonomiczne pojazdy — sprawdź, czym jest samojeżdżący pojazd

1. CELE

Aby mieć pewność, że nie skończysz marnować czasu i pieniędzy, musisz mieć jasność co do tego, co zamierzasz osiągnąć. Cel nie powinien być po prostu czymś tak szerokim jak „zdawanie egzaminów” czy „zdobywanie wiedzy”. Choć są to uzasadnione cele, są to minimalne standardy, które może spełnić każdy nauczyciel. Jeśli jednak powiesz, że szukasz nauczyciela, który pomoże ci uzyskać 80 procent w matematyce, będziesz w lepszej pozycji, aby szukać we właściwych miejscach.

2. SPRAWDŹ REFERENCJE

Wybrany przez Ciebie nauczyciel musi być wykwalifikowany i posiadać odpowiednie doświadczenie w nauczaniu przedmiotu, w którym potrzebujesz pomocy. Przynajmniej osoba ta musi być przeszkolona w ramach kursu dla nauczycieli. Jest to najlepszy sposób, aby upewnić się, że rozumie strategie nauczania, teorię edukacji i różne podejścia zaradcze.

3. PRZECZYTAĆ JAK NAJWIĘCEJ RECENZJI

Chociaż niekoniecznie należy ufać każdej pojedynczej recenzji każdego korepetytora, recenzje mogą być użytecznym narzędziem do ustalenia poziomu kompetencji korepetytora. Jeśli nauczyciel ma znaczną liczbę złych recenzji, to jest to prawdopodobnie taki, którego nie powinieneś zatrudniać. Musisz również skłaniać się ku recenzjom z legalnych stron internetowych, w przeciwieństwie do osobistych kont w sieciach społecznościowych.

Zobacz:  Zainwestuj w umiejętności

4. WYBIERZ NAJLEPSZEGO KOREPETYTORA DLA KONKRETNEGO TEMATU

Najlepszym korepetytorem jest ten, który specjalizuje się w temacie, w którym chcesz uzyskać pomoc. Powinno to być jednym z pierwszych pytań, które zadajesz, kiedy zaczynasz szukać potencjalnych korepetytorów. Zanim powiesz im, czego szukasz, pozwól im powiedzieć, czego nauczają jako pierwsi. To gwarantuje, że nie mówią ci tylko tego, co chcesz usłyszeć.

5. WYBIERZ KOREPETYTORA, KTÓRY OFERUJE COŚ INNEGO NIŻ ZWYKŁY NAUCZYCIEL

5 wskazówek, jak znaleźć właściwego korepetytora 4
Nauczanie powinno polegać na uzupełnianiu oferty szkolnej. Wiele razy tylko inne podejście może sprawić, że Ty lub Twoje dziecko lepiej zrozumiecie dany przedmiot. Jeśli korepetytor robi to samo, co w klasie, nie można oczekiwać różnych rezultatów.

Nawet jeśli znajdziesz odpowiedniego korepetytora, musisz spróbować sprawdzić, czy za swoje pieniądze otrzymujesz prawdziwą wartość. Wyniki pokażą albo poprawę w testach szkolnych, albo zmianę nastawienia do danego przedmiotu. Jeśli czujesz, że nie odnosisz wymiernych korzyści, prawdopodobnie musisz poszukać innego korepetytora.

2.9/5 - (76 votes)

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również

Close
Close
Close